Czy windows xp moze sam zwiekszyć pamieć wirtualną

Witam :slight_smile: Dzisiaj w dymku dostałem komunikat ze system windows zwiekszył sobie pamięć wirtualna. Korzystam z komputera jakies 3 lata i nigdy nie miałem takiego komunikatu. Czy to jest normalny objaw czy jakiś wirus sie wkradł? Proszę o pomoc.

zbyszko1979 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Rzeczywiście trochę dziwne. Ja też takiego komunikatu nigdy nie miałem. Ile miałeś przed tym komunikatem pamięci wirtualnej, a ile masz teraz?

Podaj jeszcze ilość pamięci RAM

Dosłownie taki komunikat był w dymku: System windows-minimalna wartosc pamieci wirtualnej jest za niska:System ma za mało pamieci wirtualnej. System windows zwieksza rozmiar pliku stronicowania pamieci wirtualnej. W czasie trwania tego procesu, moze wystapic odmowa na zadania pamieci niektorych aplikacji.

Mam 2GB ramu

Ten komunikat to normalny objaw. Po prostu masz ustawioną dynamiczną pamięć wirtualną (czyt. plik stronicowania) i korzystałeś z jakiejś aplikacji bądź kilku, nie wystarczył Ci ram i komputer przydzielił sobie więcej pamięci wirtualnej. Dynamiczne przydzielanie jest dobre bo nie brakuje Ci pamięci, lecz plik podlega fragmentacji. Aby temu zapobiec podaj, ile masz pamięci RAM to ustawimy Tobie pamięć wirtualną na stałe, tzn nie będzie już zmieniała swojego rozmiaru :slight_smile:

Mój Komputer/Właściwości/zakładka Zaawansowane/w sekcji Wydajność klikasz Ustawienia/karta Zaawansowane/sekcja Pamięć wirtualna klikasz Zmień.

Klikasz na dysk (prawdopodobnie powinno być od 1500 do 3000) i klikasz niżej Rozmiar niestandardowy. W obu polach, tzn Rozmiar początkowy i Rozmiar maksymalny wpisujesz 512. Klikasz Ustaw (powinny Ci się zmienić wartości obok nazwy dysku) a potem ok.

Mało prawdopodobne żeby ramu nie starczyło.Mam 2 GB Ramu. A przez to ze sobie zwiekszył to komp nie bedzie wolniejszy?

Ustaw tak jak napisałem powyżej. Komputer nie powinien zwolnić tylko przyspieszyć bo będzie korzystał z Ram’u a nie pliku zamieszczonym na dysku;)

Ok dzięki wielkie:)