Czy wymiana dysku na nowy pomoże?

Witam, ostatnio dostałem od ciotki laptop, który nie zablokowała. Zablokowała tzn laptop wymagał hasła przy starcie, tego hasła się pozbyłem, lecz teraz hasła rząda również dysk twardy. Z tego co wyczytałem w Internecie, nie da się go odblokować :frowning: . Znalazłem też informacje że nawet gdy wymienie dysk to nic nie pomoże, ponieważ nowy dysk zostanie również zablokowany? Prosze pomóżcie, co robić ? Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak do zablokowania laptopa doszło. Jeśli jest to technologia w stylu Anti-Theft, to zablokowanie następuje także na poziomie chipsetu płyty głównej - ogólnie laptop może być używany do wbijania gwoździ zamiast młotka… :stuck_out_tongue: Może to być też szyfrowanie dysku na przykład BitLocker’em - tutaj w zależności od konfiguracji i użytej architektury sprzętowej wymiana dysku może pozwolić na uruchomienie kompa, lub nie. Ogólnie więc spora loteria. Najlepiej laptopa oddać do serwisu i niech spróbują coś zdziałać. Oczywiście zupełnie inna historia, jeśli laptop jest kradziony i jako taki został zablokowany…

Pozdrawiam,

Dimatheus