Czy wymiana grafiki dużo pomoże?

Witam.

W kompie siedzi Intel PIV 3GHz, 2 GB ramu oraz GF 7300LE.

Szczerze nie chodzi to zbyt różowo. Assasin Creed biega klatkowo :stuck_out_tongue:

Czy wymiana grafiki na GF GT240 pomoże czy da wzrost wydajności kilka procent?

Chodzi po prostu czy da się wtedy pograć na świeżych grach na tym zestawie.

Pomoże i to bardzo,bo masz najgorszą karte z serii 7,ale GT240 w swej cenie jest beznadziejna,jaki masz budżet to doradzimy coś naprawde dobrego.

Dodane 30.05.2010 (N) 22:51

Co do najnowszych gier to napewno nie,twój proc jest za słaby ,jaką byś karte nie włożył,ale wymiane grafiki na inną odczujesz uwierz mi naprawde mocno;).

Tylko należy pamiętać, że to (zapewne) musi być karta na AGP 8x.

7300 LE na AGP hmm,raczej ma na PCI-E ,na AGP ciężko LE znaleźć.

No w sumie racja, ale zasugerowałem się procesorem - większość płyt pod pentium 4, z którymi się spotkałem, ma tylko AGP.

Pentium 4 pod 478 był pod AGP ,a Pentium 4 pod 775 pod PCI-E (są wyjątki ale sztukowe).

GF GT240 do Pentiuma 4? Zastanówcie się. Kup używanego GF’a 8600GT DDR3 za stówe albo Radka X1950 lepiej. Podkręć procesor do 3.3GHZ i graj.7300LE to dno kompletne, dziwne że ten creed klatkuje jeszcze na niej. 8600GT będzie od niej conajmniej 4x wydajniejsza. Sugeruje się testami w 3dmarku. A za dobrej karty do tego proca nie ma co kupować.

Może zamiast gdybać nich fantasta najpierw sprawdzi czy ma grafę na agp czy na pci-e i nam napisze, jak nie wie jak to program GPU-Z prawdę mu powie.

Podaj choć jeden post gdzie proponowaliśmy GT 240,sam zamierzałem zaproponować X1950 PRO ,ewentualnie X1950XT.

Komp nie jest mój. Płyta ma na pewno PCI-E x16.

Używki za bardzo nie pasuje… ale nie mowie nie.

Budżet taki jak na GF GT240 czyli kolo 300-350.

Co oznacza że nowe na pewno nie będą chodzić. Jak będzie wyglądała gra na Creed z takim konfigiem? Na 1280 na medium da się grać?

To jeśli taki budżet to kup to:

http://www.allegro.pl/item1051923354_51 … gw_fv.html

Nowe, da się ładnie pograć i będzie jeszcze na przyszłość po ewentualnej wymianie procesora i płyty głównej.

No ta X5670 też wygląda konkretnie.

8600GT i X1950 to wg. testów jest kolo 4x słabsza karta od GT240 lub X5670.

To nie mają być półśrodki. Tak jak powiedział terr żeby później w przypadku wymiany proca znowu nie szukać grafiki a do tego czasu ładnie pograć.

No ja bym dołożył troche i kupił tą http://allegro.pl/item1062160592_nowy_a … ancja.html ,jest dużo wydajniejsza od HD 5670

Do pentiuma iv polecam: GF 9600GT, 9800GT 512MB GDDR3

Ale to ma być karta także pod nowy zestaw to lepiej brać HD 4850 ,które jest lepsze od 9800 GT i tej reszty,także nie opłaca się brać wyżej wymienionej HD 5670 która jest słabsza nawet od 9600 GT.

Kolego a jaki zasilacz chodzi z tym P4?

A żebym ja wiedział. Na pewno jakiś zwykły zestawowy 350 lub 400W

Musisz znać model, ponieważ jeśli jest to jakiś no-name 350WAT albo jakiś zasilacz z czarnej listy, to o wymianie karty zapomnij, tym bardziej na HD 4850.