Czy XP HE pujdzie na Geforce MX200 32MB

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie są NAPRAWDĘ MINIMALNE WYMAGANIA XP w stosunku do karty graficznej! !!

A w jakim sensie nie działa,powinno “chodzić” bez problemu,instalujesz odpowiednie sterowniki?

“pujdzie”, pójdzie bez problemu. Stara Riva tnt 32MB i chodził.

Sprawdź sterowniki, czy karta jest dobrze rozpoznawana, czy działa, jesli działa to ew. mając drugą kartę grafiki zainstaluj system. Ściągnij z internetu sterowniki od producenta, podmień karty startując w trybie awaryjnym wgraj odpowiednie setrowniki (właściwie możesz to zrobić przed wyłączeniem komputera). System wstając powinien sam wybrać właściwe pliki.

Może być karta nie sprawna lub nie to AGP. Jeśli działa 64 bitowa karta to może nie obsługiwać 32 bitowej. Sprawdź w biosie może coś jest poprzestawiane.

Uff chyba tylko tyle :slight_smile: .

Narazie włączam go w trybie VGA i wtedy chodzi ale na rozdzielczości 640X480 8bit a to ciut za mało.

To zainstaluj wszystkie sterowniki od płyty głównej i karty graficznej i będzie śmigać :slight_smile:

Jeśli uruchomianie systemu przy instalacji kończy się migającym kursorem w lewym górnym rogu, to zainstaluj XP na innej karcie graficznej (np. Radeon 9200).

Po całkowitym zakończeniu instalacji, odinstaluj sterowniki innej karty, wyłącz kompa, podmień kartę graficzną na Gforce i załącz komputer. Powinien się obudzić i wołać o sterowniki. Sterowniki instaluj w jakiejś starej wersji - 30.xx maksymalnie.

A więc okazało się że ten GeForce MX200 32MB była padnięta prawdopodobnie zjarana ale nie na tyle aby całkiem przestać działać. Poszukałem jeszcze w moim czarodziejskim pudełku i znalazłem jakieś inne grafiki no i okazało się że system działał na 16 MB, 8MB i nawet 4 MB karcie grafiki z przed nie wiem około 10 lat. wsadziłem tą 16 MB wszystko pyka fajnie do neta i gg wystarczy :slight_smile: . Wszystkim za pomoc i rady dziękuję. Narazisko :smiley: :papa2: :peace: :peace: :spoko: