Czy z moim kompem jest wszystko ok?

Ostatnio dałem screena w temacie “Pochwal się prockiem”

I zostałem “Zjechany” przez BlackMan-a

Czy to jest prawda ??

Czy z moich kopmem jest wszystko ok ?? (nie znam sie na tym więc pytam)

sdfsvm5.jpg

P.S.

P.S.

To czym sie marwisz? :slight_smile:

Może kolega jest uprzedzony że Sempron może mieć tylko 256kb cache ale w twoim przypadku akurat 512 cache to prawda :slight_smile: wszystko gra i buczy

a czy mój sprzet jest doby do podkręcania??

Procesor może i potencjał ma ale to czy jest dobry do podkręcania żależy od zasiłki plyty głównej no Ram,u :?

Teoretycznie każdy Semp się dobrze kręci ale praktyka czasem bywa inna :frowning:

wsio jest dobrze :wink:

Niektórym się źle robi, jak widzą lepszego procka od swojego :wink:

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 13:05

nie zobazcysz dopóki nie sprawdzisz :wink:

A co z temp. ??

Martwie sie ponieważ nie wiem czy mój procesor nie jest za gorący :wink:

Oto temeratuy przy normalnej pracy (chodzi pare programów min. GG, emule, foobar2000, antywirus)

1mc2.th.jpg

(zaraz po wł. kompa temperatura jest w granicach 50)

P.S wyczytałem że procesory z rodziny AMD nie powinny przekraczać 55 stopni :frowning:

no nie powinny przekraczać, oczywiście w stresie :wink:

Jaki masz wiatrak? Może potrzebna jest konserwacja kompa?A jaka wentylacja budy?

nic podobnego athlony, a tym samym i semprony wytrzymują do 85 st. / temperatura graniczne, której nir radziłbym osiągać /, ale w praktycznie każdym biosie jest opcja ustawienia temperatury przy której komp jest wyłączany, radziłbym Ci ustawić 70 st. ale czy wytrzyma zasilacz, pamięć ? Wszystko zależy od konfiguracji przede wszystki przy mocnym podkręceniu trzeba zwiększyć napięcie rdzenia, jeśli nie masz w biosie takiej opcji za wysoko nie podkręcisz. Ja Athlona 2200+ / 1800 MHZ / podkręciłem do 2800+ / 2200 MHz / i chodził stabilnie przy temperaturze max. 65 st.

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 14:07

a ten procek jest na jądrze barton, gdyby miał odblokowany mnożnik jak athlony 2500+ można go spoko kręcić do 30%, ale niestety teraz wszystkie już maja zablokowany.

Nie wiem :? Nie znam sie na tym (jak to sprawdzić)

Wątpie. Komp ma niecały rok i jak go rozkręcam to nie widze “bałaganu” :slight_smile:

wytrzymać to mogą tyle, ale żeby tyle pracowały to napewno nie, max dla tych procków przy której będą pracowały normalnie to ok.60 st.

no to masz boxowy,

Chodzi mnie tylko o procka, wentylek zakurzony może być, a jest napewno, przeczyść go sprężonym powietrzem/odkurzaczem z plastikową końcówką :slight_smile: Jak możesz to zdejmij wentylek i dopiero go czyść :slight_smile:

dlatego radze tej temperatury nie osiągać, max. 70 st., a stabilnie do 65 przy dobrym chłodzeniu, przetestowałem to u siebie, chociaż różne są modele dlatego szkoda ryzykować

U mnie na Athlonie Xp 2000+ Thoroughbred-B z fabrycznym zegarem 1,66 GHz temperatura nie schodzi poniżej 68. Nieraz się grzeje do 78 stopni, ale wszystko działa stabilnie.

Tak BTW, mój athlon jest na socket A, które jest jakos otwarte(bardziej podatne na zniszczenie bo się może ukruszyć krzem). Moje pytanie czy mogę w takim razie posmarować proc pastą termoprzewodząca, czy nie? I czy może ona zawierać srebro?

outca$y możesz, ale pastą oryginalną do athlonów, athlony nie są w blasze jak pentiumy, i jak Ci wypłynie coś poza, a nie daj Boże na ścieżki po procku, a jak chcesz pastą ze srebrem musisz to umiejętnie zrobić, aby nie “zasmarkać” brzegów procka, jak się to mówi w języku serwisantów, niech podeschnie, co wypłynie spod radiatora trzeba oczyścić i będzie ok., a te Thoroubhbredy to wspaniałe procki!

chodzi Ci o tzw. IHS? Są! i To chyba nawet najpierw pakowano w to Athlony a dopiero później pentiumy… zawsze można to zdjąc… mniej się proc grzeje :smiley: Ale to dopiero w późniejszych wersjach…

Pasta to najlpiej srebra… reszta często się nie nadaje… bardziej izoluje niiż przewodzi ciepło…

A Bartrony jeszcze leszpe! :mrgreen:

zgadzam się z Tobą McDracullo miałem jednego Bartona 2500+ z odblokowanym mnożnikiem, chyba najbardziej co się Athlonowi udało, 500 MHZ spokojnie przy dobrej płycie można było z niego wycisnąć i stabilnie

a nie mam za dużej temperaturu na płycie głównej?? (55 prze odkręconym boku a normalnie to podchodzi pod 70)

Athlon to model… AMD to firma. :slight_smile:

gdzie sprawdzasz?everest? sprawdź w biosie, jakie masz chłodzenie na chip? jak wentylacja kompa? Ale i tak temp. zdecydowanie za wysoka ;/

wacek ale napisz ile podkręcony