Czy zakup laptopa na Ryzenie to ryzyko oraz czy warto kupić z dedykowaną kartę graficzną?

(Trakman) #21

To zależne co będziesz robił i jakie strony odwiedzał.

8GB wystarczy.

(Kuba99x) #22

Dokładnie ten sam zestaw widziałem w instalowaniu tej samej wielkiej aktualizacji. To było na “laptopie nr 1”

obok był “laptop nr 2” z tymi lepszymi parametrami i poszło gładko.

Widziałem w domu. Oba laptopy zamówiłem, jeden odesłałem a drugi zostawiłem (był to prezent dla siostry).

(marcin20000) #23

nie :wink:
na sztywno zjedzą 256 max 512 mb. To ponadto tylko w wypadku gier, a i tu do 2 GB nie dobija raczej bo tradycyjne zapełnianie Ram nie pozwoli na tyle :wink: Zawsze też możesz wybrać …. wersję z 4 GB RAM i samemu dołożyć 8GB, może Ci to wyjść nawet taniej niż w sklepie dodatkwoe 4 GB :wink:

(Kuba99x) #24

Dobrze kombinujesz. 12GB to takie w sam raz. Jednak nigdy nie wiadomo jak to jest z danym laptopem i ew. utratą gwary przy rozkręcaniu i upgradowaniu sprzętu na własną rękę. Nie chciałbym czekać 2 lat na skończenie się gwary więc już co tsm dopłace ten wysoki haracz :-/

(Gajwer) #25

To już nie te czasy że któryś producent jest bardziej awaryjny, zresztą nigdy tak nie były tylko serie.

(CezarJuliusz) #26

Lenovo?! Serio??? Raczej bym widział Acera w tym zestawieniu. Jak masz znajomych sprzedawców/serwisantów to zweryfikuj swoją opinię.
DreamMachines to obrandowane kadłubki Clevo (jak Hyperbook czy Xtreem/Smart7) i raczej kierowane do graczy.
Co do i5-8250U vs. i7-8650U - między nimi jest średnio jakieś 10-15% różnicy wydajności na korzyść tego drugiego (więcej cache L3 i podbity zegar robią swoje). Nie sprawdzałem jak to się przekłada na cenę laptopów.

(przemek1234) #27

O matko! Intel Core i5-8250U to jest to coś, co posiada mój nie tak tani laptop (kosztuje ponad 3000 zł). Na tym procku jak odpalisz filmik na YT w Google Chrome, to przeglądarka nie jest w stanie scrollować strony z filmikiem bez stutteringu. Paradoksalnie niektóre lżejsze gry chodzą spoko, np. Rocket League. Ale temperatury jakie osiąga obudowa laptopa podczas gry w Rocket League grożą poparzeniem skóry przy zbyt długim dotyku spodu obudowy.

(Remox) #28

@Kuba99x zależy co planujesz robić na tym lapku ostatnio znajomy go kupił i jest zadowolony matryca 120 Hz Assasins Creed Origins na wysokich na ultra też pójdzie ale wtedy jest mniej fps ma go w wersji 8GB single-channel ale czego wymagać od laptopa za tą kasę i wentylatory są dość ciche nie wyją jak to w recenzjach przesadzają

(CezarJuliusz) #29

Marka laptopa?

(przemek1234) #30

ASUS, ale system postawiony na czysto.

(CezarJuliusz) #31

Czyli jakiś ASUS VivoBook. Ja użytkuję od ponad roku model ASUS VivoBook S15 z i5-8250U (system postawiony od zera) i nie zauważyłem takich problemów, które opisujesz (w szczególności z YT). Na lapku jest robiona prosta obróbka grafiki/filmów (konwersje, składanie filmów, amatorski audioprocessing), ale jakoś szczególnie się nie rozgrzewa (co najwyżej wentylator głośniej działa). Gry - sporadycznie (głównie w miarę nowe przygodówki). Szczerze powiedziawszy jestem z niego bardzo zadowolony.
Kiedy kupowałem lapka chciałem pierwotnie coś na Ryzenie, ale wybór był po prostu żałosny (by nie rzec - żaden).

(przemek1234) #32

Właśnie ASUS VivoBook S15 to jest ten, który ja mam. I o ile w trybie adaptera AC wydajność jest bardziej niż zadowalająca, o tyle w trybie baterii wideo w 1080p i 60fps zarzyna mi przeglądarkę. Jako przeglądarki używam Chrome, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

(CezarJuliusz) #33

Jak nie musisz działać na baterii to tego nie rób. Ja użytkuję laptopy ze względu na oszczędność miejsca
(przenośność) od kilkunastu lat i baterię zawsze traktuję jako darmowego UPS (kilka razy naprawdę to zdało egzamin). Poza tym - 100% czasu na zasilaczu.