Czy Zalman CNPS6000-Cu wychłodzi grafę pasywnie?

Trafiła mi się okazja na kupienie tego wynalazku. Dopiero po kupnie zauważyłem w opisach, że to jednak spore wymiary ma i waży też swoje, bo prawie pół kilo :smiley: Wygląda tak

zalmancnps6000cu_perspec3.jpg

Myślałem, żeby wpakować go na płytę główną, ale przy tych rozmiarach musiałbym go nieźle pokroić, żeby zmieścił się przy Pentagramie 92 na procku. Więc pomyślałem że może wejdzie na mojego Palita 7600GS pod AGP. Jak myślicie wydoliłby na pasywie? Bo to oryginalne mnie trochę irytuje wieczorami, jeśli nie słucham muzy czy coś innego go nie zagłuszy ;). Jak ściągnąłem mu ostatnio wentylator do nasmarowania to zauważyłem że tam są dwa rdzenie do chłodzenia :slight_smile: Ale na ten mniejszy też się jakiś kawałek aluminium znajdzie bez problemu :wink: Co myślicie? Wyjdzie z tego wydajny pasyw? Czy mi ciężar wyrwie kartę z gniazda? :smiley:

Jeden z tych rdzeni to chyba kontroler przejściówka PCIE-AGP. Ja mam Gigabyte 7600GS pasywne chłodzenie Zalmana - radiator 2x mniejszy, temp w stresie ok. 80-85C ale chodzi bardzo dobrze, nic się nie wiesza (nawet ją trochę podkręciłem), więc myślę, że z takim radiatorem będzie mniejsza temp…choć w sumie nie wiem, czy to dobry pomysł cooler od CPU wkładać na GPU…w końcu po coś mają przeznaczenie…

Oczywiście, że mają przeznaczenie - radiator ma chłodzić i tyle :wink: Widziałem kiedyś stronkę z ręcznie robionym chłodzeniem na grafy - czego to ludzie tam nie montowali :o ! ale nie pamiętam gdzie to było.

To ja u siebie mam 55C i to jest najgorętsza część w budzie :slight_smile: Chyba zostaje mi to przetestować samemu. Zobaczymy czy uda się skonstruować jakieś logiczne mocowanie :wink: