Czy zasilacz 300W da radę z tym komputerem?

Tak jak w temacie a specyfikacja to: płyta główna: asrock alive x fire s-ata 2 procesor: amd 4200+ 2x 2,2ghz karta graf: nvidia gigabyte 8500gt , 2GB ram , 1x hdd i nagrywarka dvd.

Podaj model zasilacza.

Jakiś atx firmy codegen.

Jak codegen to nie. Znam przypadek, że nawet na słabszym sprzęcie w wersji 350W uległ spaleniu.

GF8500GT na pewno uciągnie bez problemu. Zobacz na moją konfigurację i zasilacz w podpisie. Działa bez przerwy od 2006 roku zasiłka i zero problemów z kompem :wink: Pewnie jakaś twarda sztuka mi się trafiła :smiley:

Ok spróbuję ale mam pytanie czy nic sie nie stanie jeśli będzie za słaby?

Jeśli “wyzionie ducha” może pociągnąć resztę podzespołów za sobą.

A powie mi ktos jaką moc pobiera cały ten zestaw?

TDP procesora 65W

TDP grafiki 40W

dolicz ok 30-40W

Edit

Mała wariacja na temat lub blisko http://forum.pclab.pl/topic/99567-Codegen-w-poezji/

CODEGEN to jeden z najgorszych śmieci zasilaczopodobnych, bywały przypadki że dosłownie WYBUCHAŁ rozrywając kompa na strzępy. Radzę ci unikać podłączania do niego czegokolwiek :wink:

Kurcze podaj mi źródło/cokolwiek na temat tego wybuchania :mrgreen:

www.google.pl poza tym wiem to też z własnych doświadczeń niestety.

Haha czego ja sie tu dowiaduję, ten codegen pracuje już 5 lat z przestojami w starym kompie z epoki pentium 4 i gdy o s-ata nikt nie słyszał. Wcześniej w tym nowszym kompie miałem zasilacz jakiś colorsit który sprzedałem i wymieniłem go z przyczyn wyżej wymienionych na markę OCZ, teraz żałuję bo OCZ 500W spalił się w niecałe 4 miesiące pracy… co za badziew… brak słów poprostu.