Czy zasilacz 350 Wat może być przyczyną zawieszania sie...?

Mam zasilacz 350 Wat “Mode Com Feel” To taki model z napisem Feel wiem ze feel to jest zasilacz spalacz komputerów ale to jest Mode Com wiec co innego no chyba ze sie nie znam :stuck_out_tongue:

Konfiguracja Komputera:

Intel Pentium 4, 2.0 GHz >>> 2.66 GHz

Płyta: ECS P4VXASD2

Ram: 512 MB DDR KINGSTON

Karta graficzna to nie porozumienie - Geforce 2 MX 100/200, 32 MB :stuck_out_tongue:

Dysk Twardy: Seagate 7200.10 - 160 GB

Właśnie teraz moje pytanie brzmi tak:

Od momentu gdy kupiłem nowy dysk twardy komputer czasem sie zawiesza w windowsie, lub sie resetuje. Dziś słuchałem muzyki w Winamp’ie miałem włączony komunikator i przeglądarke Mozilla, po pewnym czasie tzn około 20 - 30 minut komputer przestał reagować tzn zawiesił się i został mi tylko reset… tak powtórzyło się 3 razy a za 4 razem sam się zresetował mi… :-x

Czy to wina zasilacza czy jednak z dyskiem jest coś nie tak?

Przypominam temat wcześniejszy proszę go też zobaczyć:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 39#1279939

Jeżeli to wina zasilacza to czy 400 Wat wystarczy tym razem?

Proszę o szybką pomoc chciałbym ten problem rozwiązać jak najszybciej :wink:

Posprawdzaj lub wymień kable HDD. Moim zdaniem to jednak zasiłka sprawdź i ewentualnie wymień na Amacrox 400-450.:mrgreen:

Pół dnia się dziś z tym męczyłem, kupiłem nowy kabel do hdd i szczerze nic nie dało :mrgreen: :stuck_out_tongue:

Więc chyba to bedzie zasilacz ale poczekam na innych co powiedzą bo ja nie wiem… :frowning:

Pożycz od kogoś mocniejszy i sprawdź

Tylko od kogo? Nie mam zbyt wielu kumpli, którzy by pożyczyli chociażby na chwilę. Ale coś się zobaczy i wymyśli po szkole, albo kupię nowy i dam znać jak coś jak to wszystko działa :wink:

Delta 400W z allegro i styka

Przy takiej konfiguracji niemal kazdy zasilacz powinien dac rade, choc mozliwe ,ze Twoj Feel wlasnie konczy swoj zywot.

Feel nie jest jakims ‘spalaczem komputerow’ jak to nazwales, ale nie jest to tez dobry zasilacz.Taki slaby sredniak ;).

Patrzac na objawy jakie masz dokonalbym rowniez sprawdzenia :

1.Pamieci - programem Memtest

2.temperaturna procesorze i karcie graficznej - unikac, jezeli to mozliwe odczytu z programow typu Everest

3.‘Odkurzylbym’ komputer w srodku

Średniak to jest Modecom MC / Delta, Fortron a nie jakiś Feel…

Feel nie ma zabezpieczeń jak się spali to spali też inne podzespoły, średniaki chociaż mają zabezpieczenia przed spaleniem innych podzespołów, Feel ma mniejszą moc niż na naklejce.

byłem w sklepie gdzie kupiłem dysk twardy powiedziałem jakie są objawy i powiedział gościu że mam przyjść w poniedziałek do niego i to mi wszystko sprawdzą co jest grane. Czy jednak zasilacz czy może dysk twardy do wymiany bo sam nie wiedział co jest jeżeli dysk przy uruchamianiu komputera stuka co 3 sekundy…