Czy zasilacz 450W wystarczy do tej konfiguracji

Witam!

Złożyłem sobie podany zestaw. Nie chcę już nic zmieniać. Ewentualnie napęd (Pioneera nie ma na stanie w sklepie więc ktory z podanych?) Proszę nie pisać mi innych propozycji płyty procesora ramów :wink: A więc czy do tego zestawu wystarczy zasilacz 450W Chieftec’a wbudowany w obudowie?

ASUS M3N-HT DELUXE/Mempipe NF780A, SLI, PCI-E, AM2+

AM2+ AMD PHENOM X4 9950 2,6GHz BLACK BOX

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LP20 LightScribe bulk black (ATA) czy może jakiś ASUS?

Corsair XMS2 DDR2 4GB (2x2GB) 1066MHz Unbuffered CL5 Classic Heat Spreader (TWIN2X4096-8500C5)

Samsung SpinPoint F1 640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ

  • obudowa Chiftec’a z zasilaczem

W przyszłości dokupię kartę graficzną.

Czy 450W wystarczy (wątpię ale chcę wiedzieć bo może się mylę :wink: a jak nie to czy 550W Chiftec’a + jakaś obudowa (tylko jaka - solidna, dobrze chodzona) Proszę o pomoc :wink:

Pozdrawiam

coolermaster 331 + ocz 500W tudzież enermax/bequiet/corsair 500W przy większym budżecie…

starczy z palcem w … do Radeon-a 4850 do 4870 też.

Co konfiguracji (płyta i procesor) mam duże zastrzeżenia ale to twoja sprawa.

to starczy czy nie? bo nie chce mieć niespodzianki.

KabutO czemu masz zastrzeżenia do mojej płyty i procesora. do grania to sprzęt nie będzie a intela nie chce :wink:

wypowie się ktoś jeszcze czy wystarczy czy nie? mogę wziąć inny ale jak nie trzeba to po co chyba że jak będę dokładał później karte graficzną to nie styknie te 450W??? proszę odpowiedzcie! :wink:

starczy! !!

Miałem procesory AMD przez 7 lat, 1 stycznia przesiadłem się po raz pierwszy na Intela (nie narzekam). Skorzystasz z 4 rdzeniowego procesora czy to tylko dla szpanu. Nvidia ostatni leży jeśli chodzi o chipy do płyt głównych, zamierzasz korzystać z SLI? Lepiej kupić jedną solidna kartę niż 2 takie sobie.

też mam od kilku lat (chyba jakieś 5) ten komp co w opisie i nie narzekam na AMD. a ten komp to nie dla szpanu zebysie chwalic jak dzieci w gimnazjum ze ja mam 15Ghz procesor ale robię czasem jakieś filmy grafiką też się bawię w gry nie gram zbytnio… ok czyli jakbym wziął np tego OCZ’a lub Corsaira 500W i obudowe collermaster elite 331 to czy potrzebne mi będzie jeszcze jakieś chłodzenie dodatkowo, bo w tej obudowie jest tylko jeden wiatraczek 120mm. Wystarczy?

Gigabyte GA-MA790GP-DS4H, MSI DKA790GX Platinium lub ASUS M3A79-T Deluxe lepszy chipset

Nec AD-7203S lub Asus DRW-22B1LT

Chieftec 450W wystarczy ale jak możesz mieć lepszy to proponuje Corsair VX450, OCZ StealthXStream 500W rev.2 lub Pentagram Silent Force CAV-500-A12S do tego obudowa CoolerMaster Elite 33x.

Dołóż jeszcze jeden wiatraczek 120mm wtedy będzie lepszy przepływ powietrza w obudowie.

Wystarczy, można kupić jeszcze tylko na 12 cm wentyl na przód obudowy tak by wwiewał powietrze do środka i przy okazji chłodził dyski twarde. Do tego regulator obrotów wentyli za jekieś 9 zł.

Zapewniam Cię że jak się przesiądziesz na Intel E5200+Gigabyte/MSi P-43/2Gb Ram poczujesz gigantycznego kopa w obróbce video, wiem bo przesiadłem się z Semprona 2Ghz na AMD X2 2Ghz i poczułem MOC. Resztę kasy odłóż na konto w banku na procent. I poczekaj kiedy naprawdę programy będą wspierać 4 rdzeniowe procesory. Phenomy jak na 4 rdzeniowe procesory przystało pieruńsko się grzeją, dlatego nie podkręcałbym go bez solidnego chłodzenia. Niemal każda sztuka E5200 podkręca się co najmiej do 3,5Ghz na standardowym coolerze (jest strasznie mały), nie warto wydawać na procesor i płytę tyle kasy, wiem coś o tym.

no dzięki za rady ale nie chcę podkręcać narazie niczego. to myślę, że kupię jakiegoś OCZ’a albo Chiteca 500w do tego tą obudowę Collermastera. a co do napędu do które są cichsze: LG czy ASUS’ y bo przy tym się jeszcze tylko waham :wink:

Lepiej OCZ 500W lub Corsair VX450, chieftec z serii gps pogorszył się, dużo lepsza jest seria cft ale nieopłacalna bo brat bliźniak czyli Pentagram jest tańszy, co do Corsaira to jest on cichszy od OCZ’a, ma wyższą sprawność, gwarancje 5 lat, lepiej trzyma napięcia i jest mocniejszy dostarczyć może nawet 570W.

ASUS’ y są cichsze i bardziej bezawaryjne.

no to spoko chyba wezmę ASUSa i tego corsaira. dzięki wielkie za pomoc jak jeszcze jakieś wątpliwości będę miał to napiszę. Musze przyznać że to forum zawsze służy pomocą! Dzięki koledzy :slight_smile: