Czy zasilacz Corsair CX500 wystarczy dla GeForce'a GTX 260

(Karol364) #1

Witam

Posiadam zasilacz wymieniony w temacie i mam możliwość taniego kupienia tego GeForca dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ten zasilacz wystarczy dla tej karty bo wiem że jest ona prądożerna. I jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy warto w ogóle tą kartę brać czy lepiej zostać przy GTS 250 lub wybrać GTX 550Ti, i czy mocno bym odczuł wydajnościowo zmianę GTS 250 na GTX 260?

Reszta sprzętu:

Intel Pentium DC E5200, 4GB Ram DDR2, 2 dyski twarde i nagrywarka

(SeBoLaS) #2

Nie ma sensu zmieniać karty bo reszta podzespołów jest przestarzała, kupisz lepszą kartę a i tak nie pokaże swoich możliwości bo procesor będzie ja ograniczał

(Karol364) #3

To wiem tylko mi chodzi czy gdybym wymienił resztę sprzętu to mocno bym odczuł zmianę z GTS 250 na tego GTX-a, a i jeszcze co lepiej brać GTX 260 czy zbierać na GTX 550Ti?

(sla17) #4

Zbierać pieniądze na nowe podzespoły oraz na grafikę od AMD - seria HD7000 zapowiada się wyśmienicie, pierwsze testy to potwierdzają (są problemy, ale wraz z nowymi sterownikami powinno się poprawić - ale co się dziwić, skoro jeszcze grafika nie jest jeszcze w sprzedaży)

(Karol364) #5

Ale ja chce się dowiedzieć czy ten GTX 260 będzie działał na moim zasilaczu i czy odczuje różnice, nawet po wymianie sprzętu i czy lepiej wziąć GTX 550Ti.

(sla17) #6

Najlepszym rozwiązaniem by było poczekać do premiery HD7xxx - a to już niedługo, do końca stycznia powinny być w sklepach. Chyba, że jesteś albo zwolennikiem nVidii albo nie chcesz czekać (ale skoro masz grafikę, to czemu nie czekać?) to wziąć raczej GTX 550Ti - różnicę odczujesz, układ nowszy i na gwarancji egzemplarze można bez problemu dostać.

(Karol364) #7

aha dzięki za odpowiedź