Czy zasilacz da rade

Mam zasilacz Megabajt MGB-300ATX :x i chciałbym się zapytać czy pociągnie grafe Ati x1650 Pro, według opisów w necie są podane różne specyfikacje, ale jak to się ma w praktyce, dzięki…

Nie pociągnie, a jak pociągnie to niedługo. Kup nawet zwykłego Modecom MC 350 (MC nie Feel) albo Fortrona. Z tym nie ryzykuj, szkoda komputera.

Ja bym wymienił ma markowy przynajmniej 450W. Zasilacz 300W to sporo za mało na taką grafikę. Sam zestaw bierze Ci ok. 200W przy obciążeniu.

Jak chcesz coś tańszego to proponuje np. Modecom Feel III 500ATX (PFC) BOX ILLUMINATION

A jeśli masz trochę funduszu na ten cel to pomyśl o takim Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

ale głupoty…pewnie że pociągnie skoro masz taki komputer to pociągnie tę grafę bez kłopotu.ja mam 4 rdzenie i kartę ati hd 2600 i jakoś komputer działa,nie przegrzewa się i wszystko cacy na zasilaczu 350W i gwarancja na 2 lata a że Ty masz 1 rdzeń i mniej ramu i chcesz kupić słabszą kartę ciut od mojej to tym bardziej pociągnie 300tka.

Sam zestaw bierze nie więcej, jak 150W, do tego Ati x1650 Pro około 40W, czyli mamy w zaokrągleniu 200W. To nie jest dużo i nie potrzeba wybitnie silnego zasilacza. Ważne jednak, aby był to zasilacz firmowy, a nie marnej renomy, który 300W dostarczy ale mocy chwilowej (nie ciągłej).

=D> =D> =D> Pogratulować, jak masz takie coś polecać to lepiej się nie odzywaj :x :x :x

Ixpek , jak napisał cosik_ktosik , MC-350 albo fortron z allegro spokojnie wystarczą :wink:

Pozdrawiam

W sumie tak czułem że na styk ta grafa będzię, ale dzięki wszystkim, rozejrzę się za zasiłką, mam w planach kompa rozbudować troszkę, a jaka nazwa zasiłki dokładnie tej 350 #-o , są różne pod pci-e i sata, ja takich wejść nie posiadam.

to tylko jak masz to podłączasz a jak nie to nie :slight_smile: logiczne…

bierz albo:

Fortron 350W (z wentylatorem od spodu, nie z tyłu) z allegro ~50zł

Modecom MC-350 ~70zł

za 70 zl mozesz znalezc ATX 400W choc ja pewnie dolożylbym do jakiegos Chiefte’ka

neurontin , czemu polecasz bez firmowe zasilacze, które mogą wyrządzić dużo złego? W sumie o tym zasilaczu nic nie wiadomo, nawet czy posiada wtyczkę ATX 20, czy 24 pin (w nazwie PIV mówi tylko o dodatkowym zasilaniu EPS 12V).

Chieftecka w tej cenie też nie znajdziesz chyba, że przechodzonego GPSa.

Ixpek , nie kupuj tego typu zasilaczy, gdyż one niewiele różnią się od tego co posiadasz. Bierz Modecoma MC lub Fortrona.