Czy zasilacz RACER 400W może być do tego zestawu?

Jaki mogę wybrać zasilacz do tego zestawu?

Płyta główna: Asrock N68C-GS FX

Procek: AMD Phenom II X4 840 3,2Ghz TDP 95W

RAM: PATRIOT PSD34G133381 4GB

Grafika: ATI RADEON HD5570 1GB DDR3 HDMI

Dysk: WD 500GB Caviar Blue WD5000AVKX 7200 16MB SATA3

Nagrywarka Blu-ray: ASUS BC-12B1ST

Czasami będzie podpinany dysk zewnętrzy.

  1. Mam w domu używany RACER 400W. Nie znalazłem go na liście “czarnych zasilaczy”. Będzie za słaby? Jeśli tak to znajomy ma używany CHIEFTEC 450W - ten będzie dobry?

  2. Co myslicie o tym zestawie? Aktualnie najnowsze gry powinny iść. Grafikę w przyszłości można wymienić.

Ja osobiście kupiłbym tego chiefteca, jednak jest to pewniejsza firma niż ten cały racer, o którym ja nigdy nie słyszałem, co do całego kompa to w sumie fajny, tylko dysk ma mały bufor więc w przyszłości możesz skłonić się do kupna nowego :slight_smile:

A może T racer?

Skoro jest na czarnej liście to toś o nim świadczy.

Jak możesz to podaj model tego Chiefteca, sugerowałbym własnie tego Chiefteca.

Dodane 21.04.2013 (N) 13:19

Nie jest to oszałamiająca grafika, może mieć problemy z najnowszymi grami (w jakiej rozdzielczości będziesz grał?).

Jeśli możesz to procesor weź przynajmniej Phenom x4 (ok 400zł).

RADEON HD5570 ma TDP 42W więc bez żadnych problemów ten RACER pociągnie

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Faktycznie to jest tracer. Litery na poczatku sa przymazane. Model tego drugiego używanego to: CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A

Nie potrzebuję jakiejś super rozdzielczości. Ważne żeby gra się uruchomiła i działała bez przycinania. W przyszłości wymienię na inną.

Sugerowałbym tego Chiefteca (kwestia za ile możesz go mieć), jest to przyzwoity zasilacz (posiada zabezpieczenia chroniące resztę podzespołów).

Skoro okazało się, że ten tracer jest na czarnej liście to zrezygnuję z niego tak jak sugerujecie na rzecz Chiefteca.

Dziękuję za odpowiedzi.

Do tego konifgu wystarczy niedrogi Corsair http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/5407993