Czy zasilacz wystarczy?

Witam. Mój komp to: athlon x64 3200+ , 1024 ramu, dysk 250 sata no i grafika którą dopiero co kupiłem: winfast 7600gt. Do tego mam zasilacz tracer 400w i w związku z tym mam pytanie czy on aby na pewno da teraz radę??

z góry dzięki za odp

ten zasilacz nie wystarczy… kup AmacroX Warrior AX450-PFN :slight_smile: zresztą pomyliłeś działy :stuck_out_tongue:

Jeżeli byłby to markowy zasilacz to na pewno wystarczy ale nie radziłbym Ci żadnego tracera czy codegena bo te 400 W to w rzeczywistości 200 - 300 W, żadnych zabezpieczeń prądowych czy napięciowych i małe przeciążenie czy skok napięcia w sieci to tracisz nie tylko zasilacz ale możesz też stracić parę innych elementów w kompie. Lepiej kup 350 W ale markowy.

A jakbyś miał wątpliwości czy starczy czy nie to poczytaj TEN TEMAT

haker95 miał 500W tracera no i zobacz jak skończył… :!:

Opiszę szerzej mój problem gdyż nie wiem czy to aby na 100% zasilacz.

Więc tak: stawiam nowy system, wgrywam stery do płyty głównej w tym sterownik AGP, następnie wgrywam sterowniki do grafiki robię restart, wczytywanie windowsa i zawiecha (za każdym razem).

Po usunięciu pechowego sterownika AGP od płyty głównej i zainstalowaniu wyłacznie sterowników do grafy komp śmiga idealnie ale w panelu kontrolnym nvidia wyświetla mi typ magistrali PCI a nie tak jak powinno być AGPx8

ponadto karta notuje słabe wyniki w 3d marku 03 tylko 7000pkt, sprawdzałem ją u kumpla na dużo słabszym sprzęcie i miał ponad 10000…

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? a może to jednak zasilacz??

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 13:30

zasilacz niby z nowej serii z zabezpieczeniami i wiatrakiem 12cm… całe 80zł kosztował ze 4 miechy temu, gainward fx5900 śmigał na nim bez problemu…

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 13:33

p. s. u kumpla testowałem grafe na starym chieftecu 360w +3 dyski twarde i 2 napędy dvd…

Jeżeli nie jesteś pewien to pożyczy zasiłkę od qmpla i sprawdź czy się tak dzieje.

Tylko 7000 pkt :o Ja miałem prawie 8000 :smiley:

A sprzęt podobny tylko grafa to GF 6600 GT Gigabyte’a.

A qmpel jakiego ma kompa że ma 10000 pkt?

Wywal ją na śmietnik, to jest badziewie :!: Kup lepiej Amacroxa Warrior lub Chiefteca.

no kumpel ma zwykłego athlona 2400+, wedle testów w sieci grafa powinna zanotować koło 13k pkt. Więc twierdzisz że ze sterownikami wszystko jest ok??

Mówię:

To nie zależy od proca, głównie od grafy.

Podaj więcej szczegółów: płyta głowna, gdzie się Winda zawiesza. Spróbuj zassać nowe stery z neta, może pomoże. Jeżeli będzie to samo, to stery chyba odpadają (tak sądzę :wink: )

za to co piszesz provokator raczej nie jest odpowiedzialny zasilacz lecz problem leży po stronie sterowników, spróbuj pokombinować z różnymi wersjami no i w biosie zobacz ustawienia dot. AGP, najlepiej na auto.

pożyczyłem zasilacz od kumpla (tego chiefteca 360w) i jest to samo więc to nie wina zasilacza… ściągam teraz “poprawione” sterowniki do grafiki

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1631

w których jest : “* Fixed black/blue screen after installation/reboot bugs”

czyli błąd identyczny jak mam… jak zainstaluję i sprawdzę to napisze czy pomogło, pozdr.

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 15:18

no niestety z tymi sterownikami też nie mogę zainstalować sterowników AGP… ktoś wie jak rozwiązać ten problem??

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 18:42

no wreszcie się udało:P problem może tkwić w 2 miejscach: albo w sterownikach Uli AGP które przekształcają PCI na AGP, musicie zainstalować minimum wersje 2.30. Gdy to nie pomoże wgrywacie łatkę do biosu ze stronki np Asrock http://www.asrock.com/mb/faq.asp?Model=939A8X-M i wszystko śmiga aż miło, pozdrawiam i dzięki za pomoc.