Czy zasilacz wytrzyma?

Posiadam Zasilacz TRACER 4Life/400 i kupiłem nową kartę graficzną GTX 660 Ti i chciał bym się dowiedzieć czy ten zasilacz da rade ? Proszę o odpowiedz ![-o<

Dane zasilacza:

Model 4Life/400

Moc 400 W

Standard ATX wersja 1.3

Maksymalne obciążenie [A] +3.3V: 16 A

+5V: 26 A

+12V: 15 A

-5V: 0.5 A

-12V: 0.5 A

-5Vsb: 2 A

Maksymalne obciążenie [W] +3.3V, +5V: 180 W

+12V: 180 W

+3.3V, +5V, +12V: 360 W

-5V: 2.5 W

-12V: 6 W

-5Vsb: 10 W

Złącza 1x 20 + 4 pin EATX

1x 4 pin P4/12V

4x 4 pin HDD (Molex)

1x 4 pin FDD

Chłodzenie 80 mm wentylator

Wymiary 150 x 86 x 140 mm [s x W x G]

Napięcie wejściowe 220~240 V

Posiadam taki sprzęt:

-AMD Athlon 64 X2 5000+

-4 Giga ram

-Dysk WDC WD250JS-00NCB1 ATA Device

-Płyta główna Gigabyte Technology Co. GA-M56S-S3

Zasilacz z czarnej listy.

Nie radzę wkładać tej karty do komputera z tym niby zasilaczem!!

ale tak na jakiś czas aby kase uzbierać to da rade ?

Cześć

Może tak, może nie. Bezpieczniej będzie wymienic go na markowy. Chyba że chcesz w razie awarii wymienić cały komputer na nowy :wink:

Podaj jaki budżet możesz na niego przeznaczyć a coś ci polecimy.

Chyba żartujesz, karta ma TDP 150W.

Duże TDP karty, jak na mój gust się zasilacz nie wyrobi (optymistycznie to może ma tak naprawdę ze 350W). Trzeba było przyoszczędzić na karcie i kupić do tego lepszy zasilacz.

Rozsądna byłaby dla Ciebie propozycja 450W z mocną linią 12V. Otóż nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale zasilacz XFX Core myślę że wystarczy. Ewentualnie Aerocool.

Dodatkowo na tym procku karta graficzna będzie baaaardzo ograniczana

a co masz na myśli ?

Cześć

Kolega chciał zapewne powiedzieć że karta nie będzie pracować tak wydajnie jak potrafi. O to się na razie nie martw, pomyśl lepiej o nowym zasilaczu.

Po prostu nie odczujesz przy tym procesorze mocy grafiki, gry będą mogły nadal ciąć, np. BF3

Po pierwsze kup markowy zasilacz, pod ten nie podłączaj!

Po 2, zmień procesor na AMD Phenom II X4 945 3.0Ghz, koszt 300 zł, i grafika nie będzie ograniczana

Mocna karta, slaby procesor.

Mam taki zasilacz w starym PC i nie próbował bym na Twoim miejscu - pewnie spali się przy pierwszej próbie włączenia a co zabierze ze sobą tego nigdy nie wiadomo :!:

Radziłbym ci go wymienić na np OCZ czy Be quiet wtedy moc grafiki będzie odczuwalna.

Witaj.

Proponuję kup i zamontuj markowy zasilacz np. OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (OCZ-CXS500W-EU) z dwoma liniami +12V / 25A / 20A - łączna moc tych linii 444W.

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core … eu-463853/

Odpuść ten zasilacz to jest bomba zegarowa zakup jakiś markowy 500w i ze spokojem będziesz mógł spać np taki jak podał kolega wyżej

a przedewszystkim na przyszłość wymień procesor na jakiś lepszy np http://www.morele.net/procesor-amd-phen … ox-263229/

od dzięki wszystkim za rady