Czy zbotuje windows xp pro?

(Jedras2009) #1

Witam, posiadam płytkę(bootowatą) z windows xp pro. Niestety ulegla ona zarysowaniu, i jest niezdatna do użytku. Zrobiłem jej kopię, tylko nie wiem jak utworzyć z nową płytkę z windows xp. Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej na gg 1291130.

Pliki które skopiowałem na dysk z płyty: http://www3.picturepush.com/photo/a/3339596/640/inne/xp.png

P.S -czy mogę zainstalować xp z dysku?

(kliszka) #2

Tworzenie bootowalnych CD Windows, Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003 - tutaj masz wszystkie wiadomości..

(Villy) #3

nLite zrzucasz zawartość płytki na dysk, w programie wskazujesz folder z plikami zrzuconymi i zaznaczasz "Utwórz bootowalną płytę"

(Blady2012) #4

Zrób sobie od razu wersję z zintegrowanym SP3 przy okazji będziesz mieć bootowalną płytkę. Aha jak kopiowałeś zawartość płytki to użyłeś opcji zaznacz wszystko?? Niektóre pliki mogą być ukryte na płycie

(Jedras2009) #5

Zrobiłem obraz płytki programem, Ultra ISO według wzoru ze strony podanej przez Kliszka , nagrałem go na płytę i nie bootuje. Zaznaczałem w BIOS-ie (boot options) bootowanie z napędu CD, i nie pomogło. Włączam kompa a system nawet nie pyta czy uruchamiać system z płyty :roll:

(Michal Kolatek) #6

nLite spróbuj, robi botowalny obraz płyty, robiłem nim płyty ze sterownikami do kontrolerów z płyt XP i zawsze botowało

(Blady2012) #7

Bo trzeba wyodrębnić plik botujący boot.ima i go dodać przy tworzeniu kompilacji płyty bootującej.

W UltraISO jest opcja, wydobądź plik bootujący czy coś takiego

(Jedras2009) #8

Tylko gdzie ona się znajduje. Jest w mojej kopii plik boot.ima ale nie jestem pewien czy to ten :frowning:

(Blady2012) #9

To ten, jest tylko jeden taki

(Villy) #10

mam jedno pytanie? po co kombinować skoro można bez żadnych kłopotów ściągnąc nLite zaznaczyc opcje "utwórz bootowalną płytkę" i to wszystko?

to jest jak włączanie komputera, można pół godziny pieprzyć farmazony jakie to procesy zachodzą w trakcie wciskania guzika, lub poprostu go wcisnąc i zaczekac...

(Blady2012) #11

nLite nie zawsze można zrobić działającą płytkę. Jak coś się źle zrobi to coś może potem nie działać

(Villy) #12

zrobiłem 3 systemy Nlite'em w trybie "Bootowalnej płytki" i wszystko działa jak nalezy