Czy zbotuje windows xp pro?

Witam, posiadam płytkę(bootowatą) z windows xp pro. Niestety ulegla ona zarysowaniu, i jest niezdatna do użytku. Zrobiłem jej kopię, tylko nie wiem jak utworzyć z nową płytkę z windows xp. Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej na gg 1291130.

Pliki które skopiowałem na dysk z płyty: http://www3.picturepush.com/photo/a/3339596/640/inne/xp.png

P.S -czy mogę zainstalować xp z dysku?

Tworzenie bootowalnych CD Windows, Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003 - tutaj masz wszystkie wiadomości…

nLite zrzucasz zawartość płytki na dysk, w programie wskazujesz folder z plikami zrzuconymi i zaznaczasz “Utwórz bootowalną płytę”

Zrób sobie od razu wersję z zintegrowanym SP3 przy okazji będziesz mieć bootowalną płytkę. Aha jak kopiowałeś zawartość płytki to użyłeś opcji zaznacz wszystko?? Niektóre pliki mogą być ukryte na płycie

Zrobiłem obraz płytki programem, Ultra ISO według wzoru ze strony podanej przez Kliszka , nagrałem go na płytę i nie bootuje. Zaznaczałem w BIOS-ie (boot options) bootowanie z napędu CD, i nie pomogło. Włączam kompa a system nawet nie pyta czy uruchamiać system z płyty :roll:

nLite spróbuj, robi botowalny obraz płyty, robiłem nim płyty ze sterownikami do kontrolerów z płyt XP i zawsze botowało

http://www.purepc.pl/node/881

Bo trzeba wyodrębnić plik botujący boot.ima i go dodać przy tworzeniu kompilacji płyty bootującej.

W UltraISO jest opcja, wydobądź plik bootujący czy coś takiego

Tylko gdzie ona się znajduje. Jest w mojej kopii plik boot.ima ale nie jestem pewien czy to ten :frowning:

To ten, jest tylko jeden taki

mam jedno pytanie? po co kombinować skoro można bez żadnych kłopotów ściągnąc nLite zaznaczyc opcje “utwórz bootowalną płytkę” i to wszystko?

to jest jak włączanie komputera, można pół godziny pieprzyć farmazony jakie to procesy zachodzą w trakcie wciskania guzika, lub poprostu go wcisnąc i zaczekac…

nLite nie zawsze można zrobić działającą płytkę. Jak coś się źle zrobi to coś może potem nie działać

zrobiłem 3 systemy Nlite’em w trybie “Bootowalnej płytki” i wszystko działa jak nalezy