Czy zbyt niskie temperatury mogą wpłynąć niekorzystnie?

witam

czy niskie temperatury procesora mogą wpłynąć na niego niekorzysnie? w starym kompie miałem semprona na s754 i on miał ok 37 stopni… więc myślę że to troche mało jak na athlona , w dodatku podkręconego

poniżej zamieszczam screen

9274095aeba53824m.jpg

a i jeszcze jedno … co to jest ta temperatura AUX ?

Może go oszronić z tego zimna.

Potem z tego szronu zrobi się woda i zwarcie gotowe :slight_smile:

Tak poważnie, to nie może zaskodzić.

Absolutnie nie. Im układ zimniejszy (w granicach rozsądku, ciekły azot niewskazany) tym mniejsze zużycie układu i stabilniejsza praca. Ciepło dla krzemu to efekt uboczny i nie da się go wyeliminować i jest całkowicie niekorzystny lecz siłą rzeczy powstaje gdyż każdej energii we wszechświecie towarzyszy wydzielanie ciepła.

Temperatura AUX zazwyczaj jest to temperatura w zasilaczu lub na płycie głównej jeśli takowa posiada czujnik ciepła.

Z takiej temperatury można się tylko cieszyć :wink:

AUX - tego na 100% nikt nie wie. Prawdopodobnie płyta główna lub okolice mofsetów.

A to nie ma czasem czegoś wspólnego z grafą ?

AUX- auxiliary=pomocniczy, to może być wszystko. Wydaje mi się, że nie jest on zwyczajnie zdefiniowany, przez co pozwala pokazywać temperatury w miejscach, gdzie dodano jakiś czujnik. Ale mogę się mylić.

dwadzieścia kilka stopni czyli temp wyższa równa pokojowej jest ok. jednak im niższa temperatura to tym szybciej wilgoć z powietrza skrapla się dlatego należy być ostrożnym stosując do chłodzenia np ogniwa Peltiera, lub kaskadę

co dla elektroniki nie jest zbyt korzystne

Lol ale masz problem ;] Są ludzie, którzy robią extreme OC tylko dla zabawy i wyniku to chłodzą procka ciekłym azotem (~ -180*C) i sie nie martwią :slight_smile:

ale jaki im sie temperatury przy tym wydzielają? Przy innym chłodzeniu skopcił by sie proc:P