Czy zerwanie naklejki ZNAKu to utrata gwarancji?

(Edaroo) #1

Przyglądałem się dzisiaj wnętrzu swojego komputera i zobaczyłem dziwną naklejkę ZNAKu na zaczepie radiatora na procesorze. Możecie mi powiedzieć po co tam to jest i czy jak przypadkiem to zerwę do będę mieć w razie czego problemy?

Komputer był składany właśnie u nich.

Pozdrawiam

(Mroczny30) #2

to prawdopodobnie gwarancja

czy blokuje ona możliwość wymiany jakiegokolwiek komponentu??

(Edaroo) #3

Coś takiego jest jeszcze na pamięci (na kostce pamięci).

(pycia14) #4

Na pamięci to może być naklejka firmowa…

(Edaroo) #5

To jest jakieś dziwne, po co mieliby na kostce pamięci naklejać plombę skoro i tak w tej lokalizacji nie możliwe jest jej zerwanie skoro jest przyklejona na płaskiej powierzchni. Z drugiej strony po co taka sama naklejka (z inną liczbą pod napisem ZNAK) naklejona jest na zaczepie radiatora do płyty głównej ;/. Nie mogli jej nakleić na bok wentylatora na procku?

Chcę wymienić pastę termoprzewodzącą na nową i się zastanawiam. Przecież nie będę jeździł do nich z takim pierdołkiem a oni mi za to jeszcze 20 zł zabiorą.

(rafi84tek) #6

drk ,

najprościej będzie napisać do Znaku maila lub zadzwonić.

Ja też na radiatorze od procka mam ich nalepkę i jest to (chyba) gwarancja.

Pewnie w ten sposób się zabezpieczają przed cwaniakami, którzy wyjmą procka, zepsują go a potem będą wciskali kit, że to tak było od początku :wink:

A na pamięci to raczej jest nalepka z numerem seryjnym z ich magazynu (ale lepiej jej nie ruszaj).

R.

(Mroczny30) #7

wszystko się zgadza. zobacz co jest napisane na tych naklejkach poza słowem ZNAK

ja miałem komputer kupiony w NTT System i miałem naklejkę, dopiero później wyczytałem, że to nalepka kontroli jakości, której zerwanie nie powoduje utraty gwarancji, ale żeby użytkownik miał pewność, że zestaw jest kompletny

(Edaroo) #8

Pytałem się w ZNAKu i wyszło, że jest to gwarancja, jednak zerwanie naklejki to nie oznacza utraty gwarancji na procesor. Stanie się tak jak procesor zostanie uszkodzony mechanicznie.