Czy zerwanie naklejki ZNAKu to utrata gwarancji?

Przyglądałem się dzisiaj wnętrzu swojego komputera i zobaczyłem dziwną naklejkę ZNAKu na zaczepie radiatora na procesorze. Możecie mi powiedzieć po co tam to jest i czy jak przypadkiem to zerwę do będę mieć w razie czego problemy?

Komputer był składany właśnie u nich.

Pozdrawiam

to prawdopodobnie gwarancja

czy blokuje ona możliwość wymiany jakiegokolwiek komponentu??

Coś takiego jest jeszcze na pamięci (na kostce pamięci).

Na pamięci to może być naklejka firmowa…

To jest jakieś dziwne, po co mieliby na kostce pamięci naklejać plombę skoro i tak w tej lokalizacji nie możliwe jest jej zerwanie skoro jest przyklejona na płaskiej powierzchni. Z drugiej strony po co taka sama naklejka (z inną liczbą pod napisem ZNAK) naklejona jest na zaczepie radiatora do płyty głównej ;/. Nie mogli jej nakleić na bok wentylatora na procku?

Chcę wymienić pastę termoprzewodzącą na nową i się zastanawiam. Przecież nie będę jeździł do nich z takim pierdołkiem a oni mi za to jeszcze 20 zł zabiorą.

drk ,

najprościej będzie napisać do Znaku maila lub zadzwonić.

Ja też na radiatorze od procka mam ich nalepkę i jest to (chyba) gwarancja.

Pewnie w ten sposób się zabezpieczają przed cwaniakami, którzy wyjmą procka, zepsują go a potem będą wciskali kit, że to tak było od początku :wink:

A na pamięci to raczej jest nalepka z numerem seryjnym z ich magazynu (ale lepiej jej nie ruszaj).

R.

wszystko się zgadza. zobacz co jest napisane na tych naklejkach poza słowem ZNAK

ja miałem komputer kupiony w NTT System i miałem naklejkę, dopiero później wyczytałem, że to nalepka kontroli jakości, której zerwanie nie powoduje utraty gwarancji, ale żeby użytkownik miał pewność, że zestaw jest kompletny

Pytałem się w ZNAKu i wyszło, że jest to gwarancja, jednak zerwanie naklejki to nie oznacza utraty gwarancji na procesor. Stanie się tak jak procesor zostanie uszkodzony mechanicznie.