Czy złączka wpływa na sygnał

(Michales99) #1

Witam,

Na chwilę obecną mam modem połączony za pomocą kabla RJ11 15 metrowego. Co prawda kabel sięga między modemem a gniazdkiem, ale wolałbym trochę dłuższy kabel ze względu wygody. I mam pytanie:

Mam zamiar zakupić jeszcze kilkumetrowy kabel i połączyć go złączką, jak to wygląda pod względem utraty sygnału na takim połączeniu zlączką? czy warto to robić?, wymiana całego kabla nie wchodzi w grę :slight_smile: .

(system) #2

Największa strata sygnału następuje nie na złączce, lecz właśnie na długości kabla.

(jarekm26) #3

możesz dołożyć nawet z 10 metrów...

(Cedar) #4

Zwrócieś uwagę na to, że kazik5 ma na myśli przewód telefoniczny a nie sieciowy? W takim przypadku nie ma większego znaczenia długość przewodu (kilka metrów mniej lub więcej), jednak zadbałbym o dokładny kontakt na wszystkich złączach a najlepszy jest przewód jednoczęściowy.

(Xparanienormalnyx) #5

Co ciekawe, sieć LAN działa dobrze (minimalny spadek prędkości) nawet przy 200 metrach, co sam na własne oczy widziałem :wink:

Co do kabla telefonicznego, centralki i tak na ogół są kilometry od mieszkań i wszystko działa dobrze, ale fakt, jak trzeba długi kabel to najlepiej jeden i dobrej jakości, bo cieniutkie taniochy to i z jednego metra mogą zakłócać/rwać sygnał.