Czy złoże komputer za 600zł?(niektóre części już mam)

Witam a więc tak czy da sie złożyć coś sensownego za kwotę 600zl?

Dostałem komputer uszkodzony, zasilacz jest na 100% uszkodzony, i teraz tak:

Miałem na próbę zasilacz kolegi i komputer się włączył ale nie było obrazu wiec albo karta graficzna albo płyta główna. Ale załóżmy ze jest to wina karty graficznej.

Więc mam takie części z niego:

Płyta główna GIGABYTE GA-M56S-S3

Procesor-nie wiem dokładnie, wiem tylko tyle ze jest tam jakaś naklejka AVC ;(

DYSK oraz DVD-RW mam.

Aaaa znalazłem na tym PC nazwe tego kompa NTT GAME L 587G

Więc dałoby się coś za tą cenę zrobić?(600zł)

Nie ma wydawać złotówki na cokolwiek, jeśli nie masz pewności co jest sprawne a co uszkodzone. Musisz się upewnić czy płyta, procesor i pamięć RAM są sprawne. Włóż tam inną kartę graficzną i sprawdź czy pokaże się obraz.

A procesor to: AMD Athlon 64 X2 4,4+

Ram działa zapomniałem dodać (2gb)

Dobrze, sprawdzę czy to działa ale na tę chwilę nie mam jak, więc zakładam że to karta graficzna się spaliła ponieważ wiatraczek od niej się nie kręci :stuck_out_tongue:

Równie dobrze mógł się zatrzeć :P. Płyta, a raczej głośniczek wydaje jakiekolwiek dźwięki?

Zacznij od przetestowania grafiki, pożycz jakąś choćby najgorszą i zobacz czy komputer się włączy?

Jak pamięci masz 2x1gb także spróbuj włączyć komputer na każdej osobno gdyż równie dobrze mogła paść któraś z nich i też nic nie będzie się wyświetlało.

Zrób także reset cmos zworką na płycie głównej czasem także pomaga :wink:

Ogólnie za 600zł plus to co masz da się złożyć coś sensownego ale trzeba być pewnym co siadło aby nie wyszło że wydasz 600zł a okaże się że jeszcze trzeba kupić płytę :wink: