Czy zmieniać cooler na CPU?


(klemensior15) #1

Czy opłaca się zmieniać wentyl na CPU jeśli temperatury w stresie to cos kolo 44 stopni a normalnie kolo 34-38? Jezeli tak to jaki tak do 120 zł.

Czy te byłyby dobre?

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,33389/ czy http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,33390/

Czy może zbierać na ram?


(D@widoS) #2

Temperatura jest wysoka jak na ten procesor ale nie tragiczna, lepiej kup za te pieniądze ram niż nowe chłodzenie. Ewentualnie przseczyść chłodzenie i nałóż paste termo-przewodzącą.


(klemensior15) #3

Czyli mowisz ze najlepiej byłoby dokupić taki sam ram tylko 2x1 gb i mieć razem 3 . A nie będzie z nimi problemów przy wykorzystaniu 4 miejsc? xp wykorzysta 3gb? Mam wentylator Noiseblocker'a wiec moze jak zamontuje będzie lepiej. A jak go ustawić żeby wydmuchiwał czy wdmuchiwał to jest 80 mm wentyl


(D@widoS) #4

Wentyl ma dmuchać na radiator, windows xp wykrywa 3 giga ramu, nie rozumie oco Ci chodzi z tym czwartym miejscem na ram...


(klemensior15) #5

no czy nie bedzie problemów przy wykorzystaniu czterech miejsc ok dziex bardzo


(system) #6

jeśli chcesz to kup Arctic Cooling Freezer 64 :wink: Tani i wydajny :wink: resztę daj np. na dodatkową wentylacje obudowy, czy pamięci ram :wink:


(klemensior15) #7

jednak zmienie to chłodzenie na procesorze a więc jeszcze raz pytanie który:

Czy jakiś inny?

Pasta: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,13836/ ? Aha no na cooler tak ze 120 zł


(klemensior15) #8

Chyba zdecyduje sie na Scythe Kama Cross z ta pasta ale czy to chłodzenie mi się zmieści? Obudowa tracer tro mars, komp jak w podpisie. Ma ktoś to chłodzenie?