Czy zmieniać cooler na CPU?

Czy opłaca się zmieniać wentyl na CPU jeśli temperatury w stresie to cos kolo 44 stopni a normalnie kolo 34-38? Jezeli tak to jaki tak do 120 zł.

Czy te byłyby dobre?

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,33389/ czy http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,33390/

Czy może zbierać na ram?

Temperatura jest wysoka jak na ten procesor ale nie tragiczna, lepiej kup za te pieniądze ram niż nowe chłodzenie. Ewentualnie przseczyść chłodzenie i nałóż paste termo-przewodzącą.

Czyli mowisz ze najlepiej byłoby dokupić taki sam ram tylko 2x1 gb i mieć razem 3 . A nie będzie z nimi problemów przy wykorzystaniu 4 miejsc? xp wykorzysta 3gb? Mam wentylator Noiseblocker’a wiec moze jak zamontuje będzie lepiej. A jak go ustawić żeby wydmuchiwał czy wdmuchiwał to jest 80 mm wentyl

Wentyl ma dmuchać na radiator, windows xp wykrywa 3 giga ramu, nie rozumie oco Ci chodzi z tym czwartym miejscem na ram…

no czy nie bedzie problemów przy wykorzystaniu czterech miejsc ok dziex bardzo

jeśli chcesz to kup Arctic Cooling Freezer 64 :wink: Tani i wydajny :wink: resztę daj np. na dodatkową wentylacje obudowy, czy pamięci ram :wink:

jednak zmienie to chłodzenie na procesorze a więc jeszcze raz pytanie który:

Czy jakiś inny?

Pasta: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,13836/ ? Aha no na cooler tak ze 120 zł

Chyba zdecyduje sie na Scythe Kama Cross z ta pasta ale czy to chłodzenie mi się zmieści? Obudowa tracer tro mars, komp jak w podpisie. Ma ktoś to chłodzenie?