Czy zmieniac xp na Windows 7

Witam chciałem się doradzić czy na mój komputer będzie dobry Windows 7. Czy nie będzie mi lagował gier itp ??

Mój sprzęt:

Procesor:

Intel® Core 2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

Intel® Core 2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

Karta graficzna:

NVIDIA GeForce GT220 1gb ddr2

Ramy:

2GB ddr2

Mógłbyś dodać trochę ram’u, tak to moim zdaniem jest ok. Warto również zainstalować wersje x64 z sterownikami już raczej nie będzie problemów

Pozdrawiam

To instalowac wersje 64 bit czy 32 ??

jeśli chcesz dołożyć ramu to 64x jeśli nie to 32x

Przyszłościowo instalowałbym wersje x64. Różnica jest w wielkości obsługiwanej pamięci RAM

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7

W linku masz dokładne informacje

Pozdrawiam

Ja używam 32-biutowej wersji Windows Seven. I też mam prawie taki sam procek: Intel Core2Duo E-4500 2.2 GHz. RAM mam 3GB,a grafe mam Geforce 8400 GS.

Przy tej konfiguracji to raczej Win 7 32-bit albo dołóż drugie tyle pamięci i zainstaluj wersję 64-bit.

Instaluj x64 różnica to nie tylko wielkość obsługiwanej pamięci ram ale i instrukcje 64bit a co za tym idzie lepsze wykorzystanie mocy procesora, magistrali jak i wcześniej napisano adresowanie do większej ilości pamięci ram. Aplikacje 32bit rówież pracują na systemie 64bit. Część gier jest już w stanie wykorzystać taką architekturę.

No część prawdy jest w tych 64 bitach, ale co do gier to nie wiem do końca. Mało które tytuły obsługują instrukcje 64 bitowe. W programach przystosowanych do 64 będzie wzrost, ale w aplikacjach 32 bitowych nie będzie widać tego, a w niektórych wypadkach mogą nawet wolniej działać. Podsumowując jak programy i gry wykorzystują 64 bity to dołożyć ram i instalować win7 64, a jak nie przystosowane to po co instalować 64.

Po co instalować 64 bit ?,choćby obsługa pamięci,która jest tania,dołożysz drugie 2 GB i już się skończą adresy,z tej puli jest adresowana pamięć ram i pamięć urządzeń np. kart graficznych,dlatego jeśli już zmienić system,to od razu na 64 bit o ile proc jest 64 bit

Jak najbardziej instaluj Windows 7, Windows XP to już dziadek z siwą brodą. Dokup pamięć do 4GB i zainstaluj Windows 7 64bit.

Ja sie tez dlugo zastanawialem ale przeszedlem 32bitowy i jestem zadowolony.

Moj sprzet: intel pentium d 2,8ghz, 3gb ram, radeon x1950pro.

Jakoś to dziala, w tescie wydajnosci najslabyszy mam procek 4,2 i to zaniza wszystko bo reszta powyzej 5.

Niedlugo bede zmienial kompa na lepszy procek i min 8gb ram to wtedy 64bit.

z minusow 7 w porownaniu do xp:

  • beznadziejny manager skanera

  • beznadziejne wyszukiwanie plikow

  • i jeszcze ze dwa inne ale nie pamietam

za to plusow jest wiecej, polecam :slight_smile:

I właśnie przez to powinno się brać 64 bit,pamięć zwłaszcza DDR 3 kosztuje grosze,2 GB poniżej 100 zł,nowe gry i programy użyją jej,jeśli będzie cała zarządzana przez system,32 bit ma ograniczenia 2 GB ram przydziału na jeden program,program nie dostanie więcej choćbyś miał 8 GB,w 64 bitowej wersji te ograniczenia są zniesione

No tutaj właśnie o tę ilość pamięci chodzi. Pod Win7 64 aplikacje 32 bitowe przechodzą przez coś ala emulacje i to pochłania procesor i może się okazać że niektóre aplikacje i gry będą działać wolniej.

Kurde mącicie w glowie .

Przy 2gb ramu nie pyli sie instalacja x64 . Przy 4GB ramu bardziej ci sie bedzie pylic instalacja ultimate x32 ktory to ogarnie . To jezelli chodzi o ram .

Po 3 nie jestem pewnien czy ten procek ogarnia 64 bitowe komorki pamieci . po 4 po CH ci do grania x64 . Po 5 zmien procka na jakis z multithearding . po 6 wersja x64 zabiera troszeczke wiecej pamieci operacyjnej , poniewaz wszystkie polecenia sa adresowane w komorkach x64 prawda ? Wiec nawet jezeli dana operacja nie potrzebuje tyle pamieci , to jednak jest jej tyle przeznaczone . W skrocie na TEN sprzet co wyminiles instaluj x32 . Jezeli ktos sie nie zgadza to piszczie . Moglem sie pomylic lub napisac jakis farmazon :stuck_out_tongue_winking_eye:

I nie hejcic ze ulti x32 nie ogarnie 4gb ramu ;p

bez 1 sztuczki nie ogarnia ale żeby za ultimate płacić 1000zł to mała przezada wystarczy(no chyba że oem ale 700zł też dużo) home premium też tyle samo ramu obsługuje tylko trzeba zrobić mały trick

np programem Sunrise Seven

7 Home Premium Oem kosztuje 350zł(box 700zl ale po zmianie sprzętu wystarczy zainstalować na nowym) , 2 rzy taniej a normalnemu użytkownikowi wystarczy bo np bo co mu szyfrowanie partycji i bitlocker albo Pakiety językowe MUI ,Host pulpitu zdalnego ,Zaawansowana kopia zapasowa (zasady sieci i grupy)

nikomu to nie potrzebne w domu bo może mieć darmowe odpowiedniki np do pulpitu zdalnego teamviewier no nie ma odpowiednika do pakietów językowych ale to jest system dla ciebie czyli polski powinien wystarczyć

Jestem ciekaw na czym polega ten trik. Czy ktoś jest w ogóle w stanie to potwierdzić że po tym windows naprawdę jest w stanie używać pełnej ilości pamięci, nie tylko że pokazuje pełną ilość ram ale faktycznie ją całą wykorzystuje?

A tak swoją drogą to uważam że M$ robi straszne świństwo blokując możliwość używania pełnej ilości zainstalowanej pamięci ram i powinna się tym zająć jakaś komisja do spraw praktyk monopolistycznych.

Bo to przecież jest praktyka monopolistyczna, zmuszanie do zakupu dużo droższej wersji windowsa tylko po to żeby można było wykorzystać całą pamięć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/PSE-36

to jest ten trik

np jakim cudem win 2008 może mieć 64gb ramu

czyli jednak można a ja ci powiem że nawet jest możliwość do 128gb ramu użytkowanie tylko że micosoft chce żeby urządzenia przeszły na 64 bitych

i to w tym programie jest uruchamianie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

nigdzie nie znalazłem czy są jakieś problemy z użytkowaniem przez aplikacje więcej niź 4 gb ramu ale raczej to się nie powinno zdarzyć chyba że będziesz miał 8 gb ramu

Win 2008 nie jest dla zwykłych userów,standardem w domu jest wersja Home Edition,nie Server Edition,poza tym Server Edition może nie obsługiwać w pełni np. DirectX,bo to w domyśle nie jest system do domu i już z gier mogą być nici

Poszukałem więcej na temat tego tricku (PAE) i okazuje się że sprowadza się to głównie do przełączenia windowsa na używanie drugiego z dwóch standardowo dostarczanych kerneli zmianą parametru bootowania (zawsze mnie zastanawiało czemu są dwa pliki NTOSKRNL.EXE oraz NTKRNLPA.EXE opisane we właściwościach jako “jądro systemu”)…

http://www.geoffchappell.com/viewer.htm … memory.htm