Czy zna ktoś program rejestrujący połączenia do sieci Wi-Fi?

Witam. Chciałbym zapytać Was, czy istnieje program do sieci Wi-Fi, który rejestruje kto i kiedy łączy się z internetem?

 

Dziękuje z góry za odpowiedź.

SkofffcioReturnsBack , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie ma takiego programu bo coś takiego rejestruje router można przejrzeć logi lub w Windowsie zobaczyć “sieć” i powinny się wyświetlić inne urządzenia . Jedynie możesz skanować sieć czy nie ma innych urządzeń w niej, ja robię to przez aplikacje na androida “fing” ona wyświetla wszystkie urządzenia w sieci wi-fi i je rozpoznaje (czy to jest drukarka czy jakieś inne urządzenie które ma adres IP). Moja rada Wi-fi powinno być skonfigurowane z kluczem wpa2 i szyfrowanie TKIP + AES. Hasło ustaw z dużymi literami, cyframi i znakami dużymi zamiast słów z słownika bo może ktoś użyć brute force attack i sprawdzać każde możliwe słowo z dodatkiem jakiś liczb i znaków na początku i na końcu tego słowa. Jeśli się boisz że ktoś jest podłączony już do sieci to zmień hasło możesz filtrować MAC adresy i dać tylko dostęp urządzenia ręcznie przez konfiguracje routera i zezwalanie pojedynczym urządzenia na komunikacje. Możesz też wyłączyć nadawanie SSID będzie troszkę ciężej wtedy włamać się do wifi

Informację kto w ogóle podłączył się do sieci i kiedy możesz uzyskać przeglądając klientów podłączonych sieci i/lub serwera DHCP, serwer DHCP przeważnie pokazuje ile czasu zostało do końca dzierżawy adresu IP, na tej podstawie możesz obliczyć sobie kiedy podłączono się do sieci. Takie rzeczy można też sprawdzić w logach, jeśli router takie rzeczy zapisuje.

Z WPA2 się zgodę, z TKIP nie, pierwsza rzecz, protokół TKIP został złamany, wiec jest podatny na ataki. Druga rzecz, nie da się jednocześnie używać TKIP i AES.

Hasło powinno być owszem silne, ale zarazem łatwe do zapamiętania, można stworzyć silne hasło, które łatwo zapamiętać, np. składające się z kombinacji niepowiązanych ze sobą słów, nie będzie podatne na atak słownikowy, bo takie słowo nie występuje, dodatkowo można użyć wielkich i małych liter. Brute force ma to do siebie, że hasło prędzej czy później zostanie złamane, atakujący może też użyć tablic tęczowych, jednak algorytm AES ma to do siebie, że potrzeba troszkę więcej mocy obliczeniowej, niż posiadają laptopy w zasięgu sieci, więc łamanie algorytmu AES ze względu na czasochłonną operację jest raczej mało opłacalne.

Jeśli ktoś mimo wszystko złamał hasło do sieci, bo było za słabe, albo użył właśnie protokołu TKIP, to filtrowanie MACów, ani ukrywanie SSID przed niczym nas nie obroni. Poznanie nazwy SSID to kwestia kilku minut, złamanie MAC też kwestia kilku minut.

A co jak stałe IP ma przypisane?

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3352351/Untitled.png

Sprawdzać logi, statystyki.

 

Widocznie w twoim routerze pozwolili na to, w moim się nie da. Czy przypadkiem opcja TKIP+AES nie ma na celu zachowanie kompatybilności, tj. jeśli karta nie obsługuje szyfrowania AES, korzysta z TKIP, a jeśli obsługuje AES, korzysta z AES, a TKIP olewa? U mnie, jak pisałem, nie ma możliwości korzystać jednocześnie z TKIP i AES, jest jednak opcja automatic, która automatycznie wybiera sposób szyfrowania transmisji. Poza tym jak pisałem, TKIP powinno się unikać, AES póki co nie został jeszcze złamany, choć krążą pogłoski, da się złamać, ale potrzeba sporej mocy obliczeniowej, więc póki zwykłe laptopy takiej nie posiadają, nie ma obawy, że ktoś pod oknem złamie nam AES.

Router od dostawcy tak własnie ustawiony dostałem do rąk nie jestem pewien dlaczego są dostępne te ustawienia

W Twojej sygnaturce masz cisco certified network associate jakie masz certyfikaty?

Pytam bo niedługo będę robił CCENT i CCNA

Hmm, Nie za bardzo rozumiem co Wy do mnie piszecie. Jestem zielony w sprawach routera i internetu. Chciałem tylko zapytać, czy istnieje program, który by REJESTROWAŁ wszystkie połączenia do pliku, tak żebym mógł np. zostawić komputer na noc, a potem zobaczyć, kto się połączył do WiFi.

znalazłem taki program!

to samo daje polecenie arp