Czy zwieksze zasięg?

(Roksanawronska) #1

Witam!

Mam pytanie w sprawie internetu posiadam internet mobilny iPlus z transferem 1,5 GB ale od pierwszego czerwca transfer zwiekszy mi sie do 6GB

Chce do kupić sobie antene ale nie wiem czy Ona coś pomoże dodadam że mieszkam na wsi i zasieg łapie EDGE.

W niektórych miejscach w domu internet chodzi lepiej a w nie których gorzej.

Poradźcie

(Ostatni Mohikanin) #2

Korzystam z blueconnecta. Zasięg bez anteny - Edge/GPRS, program do obsługi wskazuje trzy, cztery, czasem pięć kresek zasięgu na pięć możliwych. Częste zrywanie połączenia, niestabilność. Dokupiłem antenę, wystawiłem (koniecznie) za okno. Efekt - zawsze stabilny, pełny zasięg Edge/GPRS; zdarza się, że łapie zakres wyższy (UMTS) - wtedy pliki ściągam z prędkością nawet 300 kb/s. Ale rzadko się to zdarza. Bez anteny było to... 10-25 kb/s. Lokalizacja nadajników to wielka tajemnica operatorów. Do najbliższego mam około 8-10 km. W moim przypadku antena zdziałała cuda. Ale nikt ci nie zagwarantuje, że w twoim przypadku będzie równie dobrze.

(Roksanawronska) #3

Z tego co sie orientuje to mam z jakieś 6-7 Km do nadajnika.

Skoro antena czasem działa cuda to może i mi sie uda bo jak na razie to mam 2-3 kreski zasiegu na 5 możliwych.

-- Dodane 19.05.2011 (Cz) 15:10 --

A jak to jest z tym transferem czy ilość GB zmienia jakość internetu?

Czy mając teraz 1,5 GB odczuje róznice kiedy bede mieć 6GB czy to zależy jaki jest zasieg?

(Aleksander Czarnowski) #4

@Roksi9

"A jak to jest z tym transferem czy ilość GB zmienia jakość internetu?

Czy mając teraz 1,5 GB odczuje róznice kiedy bede mieć 6GB czy to zależy jaki jest zasieg?"

Żadnej.

(ra-v) #5

Roksi9 ,

Tak jest nawet bez anteny. Modem nieruchomy dobrze ułożony może nawet złapać dobre 3G jak u mnie - 12km od nadajnika, czasem ponad 3Mbit/s

Co to jest "1 kreska zasięgu" :wink: Zasięg mierzy się w dBm albo CSQ. Masz jakąś Nokię (S40, S60) albo telefon Androidem (z 3G również)?

Jeśli chcesz kupić antenę, radzę Tobie zajrzeć na Forum Bez Kabli, aby - jak ktoś tam napisał - nie kupić patyka do podrapania się po plecach, tylko antenę.

Ostatni Mohikanin ,

kb/s czy kB/s(KB/s)? Bo 300 kb/s to jest raczej kapkę ponad maksymalny transfer EDGE.

Co to za głupoty? Nawet na telefony masz programy które "palcem" ci pokażą, skąd łapią sygnał.

http://btsearch.pl/

http://mapa.btsearch.pl/

(Ostatni Mohikanin) #6

ra-v - się doczepiłeś :stuck_out_tongue: Sprawdziłem raz jeszcze: chodzi o kB/s

A co do tych nadajników - Chciałem kupić antenę kierunkową i skierować ją prosto w nadajnik. Konsultant z telefonicznego Biura Obsługi Abonenta wyraźnie powiedział mi, że lokalizacji nadajnika podać mi nie może, "bo to tajemnica". W moim rejonie planowane jest postawienie nowego nadajnika. Pytam: "gdzie?" Odpowiedź: "tajemnica". Piszę maila do Ery w sprawie tego nadajnika. W odpowiedzi konkretnej miejscowości nie podano, ale że będzie w promieniu 2 km od mojego miejsca zamieszkania.

(ra-v) #7

No wiesz, są tacy co mają 300kbps i 300kBps - gdyby to była Neo parę-Mbit to bym się głupio nie pytał, a na GSMie jest róznie.

Ściemniacze. Jak masz kasę i czas to zadzwoń i podaj ww. strony, zapodaj numerami BTSów:-) Najlepiej nagraj rozmowę i na wrzuć Youtube pośmiejemy się trochę.