Czy zwykłego PC, można podłączyć do superkomputera?

(Richard Hammond) #1

Takie pytanie, zadał mi dziś mój 10 letni kuzyn. Gdy zapytałem, po co chcesz go podłączyć, odpowiedział - liczę że wzrośnie jego wydajność (PC-ta) i, że będzie można pograć we wszystkie gry na full detalach.

(Wojteko10) #2

jakiego superkomputera :?:

-- Dodane 07.06.2009 (N) 21:13 --

jakiego superkomputera :?:

(Browiec86) #3

podlaczyc mozna kazdy komputer ze soba, ale zeby zdobyc przez to lepsze detale podlaczanego komputera to jeszcze nie slyszalem :smiley: poczekajmy niech inni sie wypowiedza :slight_smile:

(deFco247) #4

Podłączyć można, ale tylko żeby przesyłać dane. :stuck_out_tongue:

(Johny) #5

Zależy w jakim sensie,jeśli chcesz zrobić klaster,wykorzystać moc obydwu komputerów,musisz mieć oprogramowanie do przeprowadzania obliczeń równoległych,wydajność w grach nie wzrośnie.

Na pewno trzeba wtedy zainstalować specjalną dystrybucję Linuxa,albo znaleść emulator systemu obliczeń równoległych pod Windows,inaczej zostaje tylko przesyłanie danych

poczytaj o mosixie,rpc,pvm

(Grzegorzzciechowa) #6

Młodemu chodziło o taki http://pl.wikipedia.org/wiki/Galera_(superkomputer superkomputer.

(Zulowski) #7

i takie podłączenie, gdy to nie będzie światłowód, tylko spowolni prace aktualnego kompa.

Zresztą, to i tak nie do zrobienia, i nikt sie tym nie zajmie.

Popatrz ile operacji w każdej milisekundzie wykonuje przeciętny 2 rdzeniowy procesor, a popatrz na szybkosc przesylania danych przez sieć. :stuck_out_tongue:

(Johny) #8

To ma sens jeśli masz kilka komputerów i wykonujesz złożony obliczeniowo proces,tylko wtedy musisz mieć system obliczeń równoległych,zadanie jest rozbijane na kilka części i każdy komputer (procesor) wykonuje inną część zadania w tym samym czasie,program musi być napisany do zadań równoległych,wykorzystujesz moc tych kilku procesorów,a siecią przesyłasz tylko wyniki obliczeń,dodatkowo jeśli któryś komputer jest słabo obciążony może dostać do przetworzenia nową porcję danych,takim przykładem jest właśnie Galera,jest to kilka tyś procesorów

(Skejcior9494) #9

... dobrze to opisał Johny

Komputerów się nie łączy, żeby zwiększyć wydajność :o

(Richard Hammond) #10

Kilka połączonych kompów = klaster -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Klaster_komputerowy