Czym chłodzić twardziela?

Witam! Mam dysk WD 80GB który bardzo mi sie grzeje, ktoś może mi polecić jakiś dobry i w miarę tani sposób na chłodzenie tego dysku? Jest też taki problem że nie mam w kompie już za dużo miejsca więc dobrze by było żeby ten sprzęt był w miarę możliwości niewielikich rozmiarów.

Do wyboru do koloru http://www.pc-fan.pl/index.php/cPath/73_38 :smiley:

http://www.pc-fan.pl/popup_image.php/pID/199/image/0 cena około 25zł

he he - kłopotliwe i drogie utrzymanie

post do kosza :smiley:

Dzięki za pomoc, na początek spróbuję zastosowac wiatraczek ze starego zasilacza :stuck_out_tongue: Będzie operacją wycinania obudowy

Najłatwiej i najtaniej to po prostu zdjąć okrywę obudowy. Zawsze ze 2 stopnie mniej będzie.

Może i prościej zdjąć obudowę ale jak Twój twardziel ma z 40 stopni to raczej nie wiele to pomoże

40 stopni to jak najbardziej prawidłowa temperatura. A Ty chcesz to zbijać :?:

Nowa obudowa .

I zostaw przerwy ( jednj kieszeni) między Cd , stacje dysków 1.44 i twarde dyski.

Można wyłaczyć zbądne napędy i układu np. napęd dyskietki 1,44.

Dokreć go dobrze do uchwytow w obudowie… metal przwodzi cieplo wiedz temp. rozejdzie sie po calej obudowie (przynajmniej powinna) no i temp. twardziela powinna spaść. 8)

Jak bym miał miejsce żeby zrobić przerwy między dyskami to bym tak zrobił to to jest logiczne, ale jak napisałem na początku nie mam już miejsca, dlatego potrzebne mi chłodzenie a nie nowa obudowa. A dysk się grzeje właśnie dlatego że nagrzewa sie ta blacha od obudowy która jest pod nim i dysk właśnie wykręciłem a blachę będe wycinał żeby był przepływ powietrza

wydaje mi sie jednak ze w obudowe powinies jednak zainwestowac a chlodzenie swoja sprawa… zajrzyj na linki wyrzej…

jakiś dobry radiator z wiatraczkiem by nie zaszkodził.

Przychylam sie do tego. Ja mam zdjętą obudowę znacznie to obniżyło temperatury. Do tego systematyczne co miesięczne odkurzanie kompa.

Pozdro.

Jeżli ma 40 st to daruj sobie wszelkie operacje.

Napisz ile ma, bo z tego co piszesz nic nie wynika.

Ale jak ma 5400 obrotów na minute to juz sporo, zresztą jest lato to normalka,że dysk sie przegrzewa :wink:

Piszesz że nie masz miejsca na nic to nie lepiej nową obudowe większą ? wtedy będzisz miał dobry przepływ powietrza i miejsce na dodatkowe chłodzenie !

Nowa obudowa - 130 złoty i dostaje jeszcze wiekszy zasilacz. Albo bez i wyjdzie jeszcze taniej. Bez nowej obudowy może sobie powachlować … nie napiszę co… :smiley:

Przy okazji może wykorzystać wiatrak ze starego (zasilacza) jako dodatkowy wentylator na obudowie…