Czym czyscic smieci na dysku?


(Kos@) #1

W/w śmieci, to pozostalosci po usunietych programach i np. instalatory aktualizacji. U mnie na dysku wszytko gra :lol:, jednak tu chodzi o kompa mojego wojka, straszny tam burdel i recznie tego nie ma szans wycyscic. Moze i uzylbym standardowego cleanera w windowsie, ale juz kiedys przeprowadzalem taka operacje i brakowalo plikow aplikacjom. Czum to zrobić?


(Marsmo) #2

Oj Kos@! :twisted: :smiley:

Jv16 Pover Tools lub Reg Cleaner! Poszukasz na Vortalu! :twisted: :lol:

I na pewno regularna defragmentacja!


(Kos@) #3

Aj nieeeeeeeee, smieci na dysku, a nie w rejestrze. A defrgmentcja "układa" pliki na dysku, kiedy ja najpierw muszę je usunąć. KPW?


(Bandita1991) #4

Ja sobie kupiłem program w gazecie i nie mam problemu :smiley:

http://www.play.com.pl/?go=opis&id=1699


(Marsmo) #5

A to co na dysku, to nie w rejestrze? :?

Jak zrobisz odinstalkę dozwolonym trybem, to one step - za Tobą.

A reszta do "pozamiatania" - to właśnie rejestr".

A defrag wyczyszcza dysk jako taki - nie tyle sprząta, co zcieśnia i układa "posprzątane". 8)


(system) #6

Wash&Go


(Asterisk) #7

Chyba jednak nie do końca - bardzo często zostają na

dysku zbędne pozostałości folderów, jakieś biblioteki itp.


(Piotr Hamarnik) #8

ja kolezance czyscilem (rokl reinstalla nie robila) i EasyCleaner spisal sie znakomicie... goraco polecam


(Sumowski) #9

ahaaaa co do programu polecam: TuneUp Utilities 2004, Tweak XP (tam jest takie narzędzie), TempClean - stary ale bardzo zasłużony program.

sorry jeszcze raz za to wyżej :slight_smile: LOL hahaha


(fiesta) #10

oT :arrow: Kosz

(forum to nie publikacja w stylu: "Z pamiętnika młodego komputerwca")


(Giver) #11

A może lepiej się zabezpieczyć na przyszłość i nie śmiecić, bo żaden z tych beznadziejnych programów nie czyści tego, co trzeba.

Ja osobiście polecam "Your Uninstaller! 2004" (iNFECTED™) - odinstalowuje każdy program w 100% po czym skanuje szybciutko rejestr w poszukiwaniu zbędnych kluczy.


(Kos@) #12

No niestety, to nie moj komp jest zasmiecony, tylko mojego wojka. Nie mialem na to zadnego wplywu. A co do Tune Up Utilities, to jest on za darmo :?:


(system) #13

jednorazowo możesz użyć większości programów typu utiliti ( z reguły mają one 30 trial). Ja używam akurat AceUtilities, a to z tego powodu,że w przeciwieństwie do jv16 nie muszę go mocno kontrolować ( nie usunął mi jeszcze nic, co musiałbym reinsatalować). Czyści śmieci, rejestr ze zbędnych wpisów, start up, itd. Następny to produkt firmy Systweak Advanced Optimazer( ma ok. 30 funkcji łącznie z optymalizacją pamięci - kombajn). powodzenia


(Lackymen5) #14

tu masz mniej więcej wyjaśnione jak posługiwać się ace utilities http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ght=#43099

Program jest dobry bo czyści zarówno rejestr jak i pozostałosci po plikach, folderach (mimo,że jest świetny, zalecam upewnić się co sie usuwa :wink: ).

można pobrać stąd ( 30-y trial) http://www.download.com/3000-2086-10224157.html

alternatywą może być coś darmowego :), do czyszczenia rejestru poza wymienionymi wyżej programami RegSeeker http://www.webattack.com/get/regseeker.html oraz EasyCleaner http://personal.inet.fi/business/toniarts/ecleane.htm , a do czyszczenia z niepotrzebnych plików http://www.webattack.com/get/freeeraser.html , http://www.webattack.com/get/ccleaner.html


(Kamillozo) #15

Polecam metodę reczną - zarówno do czyszczenia rejestru jak i dysku. Kiedyś też używałem różnego softu do pozbywania się śmieci ale to badziewia są i polecam je tylko dla newbie...