Czym i do ilu mogę podkręcić Celerona 336?

Do ile według was, i jakim sposobem podkręcić mój procesor. (już podkręcony do 3,3Ghz)

Oczywiście próbowałem już podkręcać różnymi metodami. Przez podkręcenie FSB 170 Mhz udało mi się wyciągnąć 3570Mhz, oczywiście dalej idzie, ale nie jest już stabilny

Jeśli chodzi o podkręcanie napięciem to na screenie jest widoczne moje aktualne napięcie. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś poradził mi na ile ustawić żeby podkręcić, bo sam boję się trochę próbować. A jeśli chodzi możliwości BIOSu to są ogromne mogę zmieniać napięcie pamięci, dodawać napięcie FSB, zmieniać SPD, zmieniać FSB oraz napięcie szyny PCI-E oraz wiele innych rzeczy…

Mój sprzęt to:

Płyta g. - Gigabyte P35C-DS3R

Procesor - Celeron 336 2,8Ghz @ 3,3Ghz ( 21 x 161 oryginalna 133Mhz)

RAM - Goodram 1GB 667Mhz + Goodram 512 533Mhz

Karta g. - Radeon HD 2600Pro

Zasilacz - Modecom Feel III 400W

OS: Windows XP MCE

A oto screen z parametrów procka: image.php?album_id=20&image_id=276

Ale przy tych procesorach podkręcanie nie ma sensu praktycznie żaden przyrost wydajności nie poczujesz.

Dlaczego?

Bo tak ten procesor jest wykonany że kręcenie nic nie daje, jedynie puste megaherce i większą temperaturę.

@offtop

“RAM - Goodram 1GB 667Mhz + Goodram 512 533Mhz”

Można tak mieć 2 kości ramu i każda ma inną ilość pamięci i taktowania? ;o

Może mieć inną ilość pamięci i inny taktowanie, ta pierwsza kość 1GB 667MHz chodzi na 533MHz bo spowolniła przez tą kość 512MB 533MHz.

Masz racje, dzieki za porady nie wiedziałem że Celeron takie słabe do kręcenia są, a jakie wy polecacie do O.C.??

Pentium dual core C2D

Celki maja az za malo catche’u, przez co nie moga skorzystac z dodatkowego taktowania. Wyrazny wzrost wydajnosci mogloby dac obnizenie mnoznika i katowanie fsb daleko w gore, ale tego z kolei z duzym prawdopodobienstwem nie wytrzyma procesor, szczegolnie bez dobrego chlodzenia.

jeszcze nie słyszałem o takich :stuck_out_tongue:

najlepsze do kręcenia (w miarę budżetu) to:

e2160 (do 3ghz)

e8400 (do 4ghz)

musi je obsługiwać twoja płyta główna…

a podkręcanie na tej zasiłce to szaleństwo z ryzykiem puszczenia kompa z dymem… zasiłkę kup najlepiej OCZ StealthXStream 500W (niższe rachunki za prąd) albo Fortron 350W (dużo wyższe rachunki za prąd :wink: )

oj sory… jeszcze przecinek :smiley:

e7200 jeśli już.