Czym kierować się przy wyborze laptopa

Cześć, mam pytanko: czym kierować się przy wyborze laptopa? Sam mniej więcej się orientuję, ale chciałbym jeszcze skorzystać z rady ludzi, którzy się w tym temacie lepiej orientują.

PS. Nie chodzi mi tu o załóżmy pomoc w dobraniu karty graficznej czy muzycznej, ale raczej czy np. RAM jest ważny (akurat jest), czy procesor (też jest)…

No tak, skoro wiesz co jest ważne to po co pytasz…?

Zależy do czego chcesz używać tego laptopa - od tego zacznijmy.

Pytam się, żeby się upewnić. Nie jestem mocny w temacie sprzętu komputerowego, ale też nie jestem ciemny. Ogólne pojęcie mam, ale właśnie chciałbym się poradzić waszej opinii, bo chcę sobie kupić dobrego, wydajnego laptopa i żeby nie utopić niepotrzebnie pieniędzy.

Lapek będzie do użytku domowego. Gry raczej nie, ale oglądanie filmów, uruchamianie kilku programów na raz, tak żeby nic się nie cięło (np. uruchomione na raz skanowanie, kilka stron www, załóżmy Word, grający winamp i kilka komunikatorów) i jednocześnie żeby był to na tyle dobry laptop, żeby można było powiedzieć za rok-dwa lata, że jest to laptop ciągle na czasie. Wiem, że teraz technika idzie strasznie do przodu, ale chciałbym tego lapka ściągnąć z USA, gdzie są naprawdę wypasione ‘kombajny’, które w Polsce światło dzienne ujrzą dopiero za dwa lata.

Coś tak mierzę w procek Intel Core 2 Duo 2,5 GHz lub lepszy

RAMu więcej niż 1GB na każdym z dysków

Monitor pierwotnie chciałem 15,4’’, ale chyba skuszę sie na 17’’

dobra karta graficzna i muzyczna

no i mile widziana karta telewizyjna