Czym połaczyc 2 budynki odległe o 3 km?


(Jacek8526) #1

Tak jak w temacie mam takie pytanko, czym bylo by najlepij to zrobic? Dodam ze miedzy budynkami plynie rzeka wiec kabelek odpada. Zna sie ktos na tym ? Potrzebuje to do projektu.


(Angelo_7) #2

W jakim sensie polaczyc?? Co chcesz uzyskac??


(Jacek8526) #3

Chce połaczyc jadną siec LAN w jednym budynku z 2 siecią LAN w 2 budynku ... Point to Point jesli sie nie myle... moze jakis LasreBit ?


(Mrooveq) #4

laser daje owszem 100Mbps, ale jest okropnie drogi, po 5kPLN za urządzenie. no i może różnie działać przy mgle/śniegu.

zwykłe wifi, najlepiej na 5GHz, bo to mało uczęszczana częstotliwość. mimo tego co niektórzy mówią, na taką odległość opady atmosferyczne zupełnie nie grają roli. gorzej z burzą i piorunami :wink: .

anteny kierunkowe, pomiędzy accesspointami wpa2+radius, albo vpn.


(Damianek85) #5

jeżeli to jest tylko projekt... to połączenie takie można wykonać za pomocą światłowodu... nawet rzeka mu nic nie zrobi w końcu to szkło :stuck_out_tongue_winking_eye: potrzeba 3 km światlowodu (działającego w 1 oknie falowym - chodzi o długość fali świetlnej która bedzie sobie smigać w światłowodzie :slight_smile: - to najtańsza opcja światłowodu)+ 2 karty światłowodowe. Ewentualnie jak pisano wcześniej połaczenie wi - fi .lecz przy takiej odleglości nic nie mogloby stać na drodze sygnału... czyli pełna widoczność anten kierunkowych... jak ktoś jest dobry to nawet do 4km wtedy działa:P