Czym połączyć dwie części filmu (rmvb/avi/diVix itp.)

:?: :!: :?: :!: Witam raz jeszcze i proszę o pomoc “czym połączyć dwie części filmu” jak w tytule. Mam kilka tytułów które są w dwóch plikach i nie mam pojęcia czy należy je połączyć w jeden przed konversją czy po ( mam Freemake Video Converter ). Dodam że jedna cześć kończy się zatrzymaną klatką a druga zaczyna filmem (ruch) i czym to połączyć aby dobrze je zgrać. Np. http://www.megavideo.com/?v=FF0367TK oraz http://www.megavideo.com/?v=25X3UIZS :frowning: :frowning: :frowning: .

Jeżeli filmy w formacie avi posiadają te same parametry (bitrate video/audio i liczbę klatek/s) można połączyć dwa segmenty wideo używając programu Virtual Dub. Nie trzeba dokonywać ponownej kompresji - w opcjach zaznaczyć “Direct stream copy”. Wielkość wideo będzie sumą tych dwóch segmentów. Natomiast przy ponownej kompresji wielkość pliku będzie zależna od wybranych parametrów.

Aby użyć innych formatów, kompresowanych różnymi kodekami można użyć dowolnego konwertera z opcją Merge - ja używam produktu firmy Wondershare.

Zapomniałem dodać że jeśli byłby to program “nie po polsku” to prosiłbym o dokładniejsze informacje jak to zrobić, dlatego też podałem przykłady. Próbowałem Virtual Dub ale nie mogłem otworzyć żadnego z plików, a jestem

Proponuję użyć (darmowego, po polsku) Format Factory:

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html

W zakładce “zaawansowane” jest opcja “scalanie wideo”; po prostu wrzucasz tam pliki do scalenia, naciskasz start i gotowe…

http://www.allconverter.org/

Dodajesz pliki oknie głównym, pod listą plików zmieniasz Action Type wybierając z listy rozwijalnej opcję Join selected files i wciskasz wielki przycisk Convert.

http://www.pobieralnia.pl/plik-8595-dzi … 1-2-2.html dzieli i łączy pliki.Sprawdź.

Możesz też tego dokonać w posiadanym przez ciebie Freemake Video Converter, wystarczy dodać 2 pliki, a następnie zaznaczyć opcję Join Files (w okolicy prawego, górnego rogu okna programu), a następnie użyć konwersji do pożądanego formatu.

PS. xyzzyx, takie rady do możesz sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dociera. Nie wiesz co piszesz - nie pisz wcale. Program, który podałeś dzieli i łączy pliki na zasadzie podobnej do archiwizatorów (np. na kilka plików o rozszerzeniach .001, .002 itd.) i nie ma nic wspólnego z dzieleniem i łączeniem filmów

Tutaj jeden z prostszych konwerterów:

http://www.daniusoft.com/video-converter-free.html

wersja darmowa

Po wczytaniu dwóch (lub kilku plików), które chcemy połączyć zaznaczamy na dole okienko: Merge into one file (połącz w jeden plik)

Wybieramy format wyjściowy i parametry (Advanced) i klikamy na Start

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Dzięki wszystkim poradziłem sobie Format-em Factory. Zamykam temat =D> =D>