Czym różnią się te dwa linuksy?

Czym różnią się te dwa linuksy? Bo chcę pobawić się jednym, zobaczyć jak tam ich obsługa co mają ciekawego. Ale nie wiem czy opłaca się.

Linux1

Linux2

I jakiem programem je pobierać. Ponieważ raz ściągałem przez Firefoksa, inną dystrybucję, i przy 4Gb, się zawiesił i całe ściąganie diabli wzięli.

Czym się różnią? I który się opłaca bardziej?

I jakim programem najlepiej to ściągać, by znowu nie było niespodzianki.

Ten pierwszy to najnowsza wersja Mandrivy a do pobierania polecam Free Download Manager.

Najnowszy… Ale dobrze działa? Bez żadnych problemów? To nie jest jakiś beta, testowy?

To jest już finalna stabilna wersja?

Tak to finalna wersja udostępniona w kwietniu.Czy dobrze działa i bez problemów?To już musisz sam ocenić.Tak jak w każdym systemie jedni nie maja żadnych inni całe mnóstwo.

Tak na marginesie zamiast ściągać ponad 4GB polecam Ci wersję Live CD,która zajmuje niecałe 700MB,będziesz ją mógł przetestować bez instalacji na dysku a jak Ci się spodoba zainstalować na dysku.Dodatkowo ta wersja ma wbudowane sterowniki z akceleracją do kart ATI i NVIDIA więc nie trzeba potem kombinować z ich instalacją.

http://www.mandriva.com/en/download/free

Mam Mandrive Spring 2008 Live CD, testuję ją na lapku (przyglądam się linuksowi) i jest problem z wyłączaniem

, zamyka się system, wyświetla się raport i…nic więcej nie można zrobić (trzeba wyłączyć z “palca”), jak

próbuję z pulpitem 3D to się zawiesza i…z"palca", po za tym jest fajna , łaczę się z internetem za pomocą

modemu i go wykrywa bez problemowo (w przeciwieństwie do Ubuntu )

pozdr.

A czemu jest taka duża różnica w pliku? Tamte mają 4 Gb, a ta 600Mb.

I czy jak ściągnę to 600 Mb, to czy będę mógł z niej zainstalować system?

Bo jest mniej programów pewnie…

Tak, będziesz mógł zainstalować…

I pamiętaj że system z płyty działa wolniej…

“I pamiętaj że system z płyty działa wolniej…”

Ale będziesz mógł zobaczyć i przetestować system przed instalacją :slight_smile:

To wielki plus.

No dobra to ściągnę te 600 Mb, się szybciej mi o dwa dni ściągnie, bo w parę, godzin, to dzięki za pomoc.

Albo jeszcze nie dzięki :stuck_out_tongue:

Jak ze sterownikami? I konfiguracją Neostrady?

Modem: SpeedTouch

Płyta główna: Gigabyte K8NS nForce3 250

grafa. 7300gt

??

Z neostradą będziesz pewnie mieć trochę problemów. Oprócz mniej programów, CD od DVD Mandriva różni się, że na CD możesz mieć tylko GNOME lub KDE. Zależy co pobierzesz. Ja jak dokładnie pól roku temu Mandrive zainstalowałem, to była “ociężała”, przez co długo się włączały okna i system reagował z opóźnieniem.

Ja sądzę, ze nie powinno być problemów z neozdradą. wszystkie najpopularniejsze dystrybucje radzą sobie z neo. Można o tym systemie poczytać na http://jakilinux.org/linux/mandriva/