Czym są spowodowane przeciązenia Neostrady

Jak miałem jakiś czas temu ogromne problemy z internetem ,włóczył się jak za 90 lat .Po wielu interwencjach się dowiedziałem o przeciążeniach na węzłach ,teraz problem przed popołudniem powrócił .Teraz się poprawiło mam 0.4mb/s z 2mb/s ,więc poczekam może przejdzie za jakiś czas .Mam pytanie odnośnie tych przeciążeń czytając różne fora ,zobaczyłem ze podobne problemy ma masa ludzi .Czyli doszedłem do wniosku ze to nie centrale są winne tylko sieci szkieletowe (bo centrale są połączone światłowodami).A jeśli coś nawali to na skale miasta lub województwa ,sam czytając niektórych komentarze ze mają do centrali kilkanaście metrów mają 0.5mb/s z 20mb/s .A i w mojej okolicy będzie budowa dodatkowych węzłów (jeśli ktoś wie o co konkretnie chodzi proszę o wyjaśnienia).

Co do reklamacji się dowiedziałem ze każdy problem trzeba zgłaszać by dostać rekompensatę,czyli dziś mam problem mam zgłaszać i dostanę rekompensatę za pół dnia (chyba oszaleli z ciągłymi zgłoszeniami).Więc sobie dałem spokój ,oni złotówki nie popuszczą .

Bardzo prawdopodobne są ataki DDoS. Możliwe, że ktoś ich “nie lubi” :wink:

sunbeam96 chyba tak ,bo czegoś tu nie pojmuje .Ostatnim razem jak się pojawił problem ,zostałem poinformowany a to ze za dużo dzieci się bawi przed internetem (chociaż to było przed feriami).Teraz problem wystąpił od późnego rana ,jak ludzie są w pracy a ferie się skończyły.Więc przeciążeniami tego nie można tłumaczyć ,a może to być spowodowane ze testują vdsl2 w mieście a co za tym idzie serwery nie wyrabiają i pada wszystko w pobliskich miejscowościach .Nie wiem czy dobrze rozumie ale jak to jest jest jedna wielka centrala ,która zasila mniejsze .Gdy ta większa jest przeciążona to pada reszta?.