Czym się różni klimatyzacja ręczna od automatycznej?

Czym się różni klimatyzacja ręczna od automatycznej ?

O matko :o

Tym iż automatyczna ustawiasz np. że chcesz mieć w samochodzie 20stopni C i ona automatycznie Ci doprowadza do tej temperatury.

Manualna to masz pokrętełko i sam ustawiasz tym pokrętłem jak ma chłodzić. Ale nie masz termometru przeważnie. Jak ustawisz za bardzo to schłodzi za bardzo i bedzie bardzo zimno…itd itd

Takie bzdury podstawowe.

  1. Jak jest różnica pomiędzy klimatyzacją “ręczną”, a “automatyczną (climatronic)”?

Klimatyzacja “ręczna” - po włączeniu urządzenie przyciskiem AC, możemy regulować wielkością nadmuchu powietrza - odpowiednia nastawa prędkości obrotowej dmuchawy wnętrza oraz odpowiednia ustawienie rozdziału powietrza na żądane kierunki jego wlotu do kabiny. Zwiększenie prędkości pracy dmuchawy zwiększa ilość przepływającego przez zimny parownik powietrza, co w konsekwencji prowadzi do uzyskania w kabinie niższej temperatury.

Klimatyzacji “automatyczna” - kierowca nastawia na sterowniku żądaną temperaturę, a układ sterujący automatycznie steruje pracą sprężarki, oraz prędkością obrotową dmuchawy i rozdziałem powietrza na odpowiednie kierunki jego wlotu w celu osiągnięcia żądanej temperatury. Dodatkowo kierowca może ingerować w działanie układu klimatyzacyjnego, wybierając ręcznie na sterowniku preferowane przez niego opcje np. osuszanie szyby przedniej.

google.pl

Dokładnie. W zimie grzeje, w lecie chłodzi do żądanej temperatury. A w ręcznej po prostu masz dodatkowy przycisk włączający klimatyzację (AC), a resztę ustawiasz pokrętłami jak w zwykłym nawiewie. Czyli ciepło/zimno, siłę wentylatora i gdzie ma wiać ten wentylator.

Ale to nie wszystko. Chodzi mi o koszty naprawy “klimy” automatycznej…

jakie autko? co sie dzieje? na pewno naprawa automatycznej w niektórych aspektach wychodzi drożej od ręcznejj…