Czym się różni wersja BOX od OEM


(kordixx) #1

Jak w temacie. I jak to jest w Viście?


(adam749) #2

Wer. OEM jest przywiązana do płyty głównej i nie można jej zainstalować na innym kompie. A wer. BOX można instalować na tylu kompach na ile jest licencja windows'a.


(Łukasz14) #3

kordixx , OEM i BOX to jest zupełnie co innego :stuck_out_tongue: BOX można kupić, oem przywiązana jest do płyty głwónej :stuck_out_tongue:


(Longhorn2009) #4

BOX to wersja pudełkowa.


(Dariusz) #5

Że jak?

BOX - to wersja pudełkowa oprogramowania, nie przypisana do żadnego sprzętu, z możliwością zainstalowania na dowolnym komputerze.

OEM - w odniesieniu do systemów operacyjnych, wersja sprzedawana wraz z nowym komputerem i możliwa do zainstalowania legalnie na tym właśnie komputerze lub z wykorzystaniem elementu komputera z którym została zakupiona, przeważnie pł. główna - wszystko pisze w licencji OEM.


(Michaelp128) #6

krótko....

BOX- można zainstalować na wielu komputerach

OEM - można zainstalować tylko na jednym komputerze


(adam749) #7

Trzeba dodać że na jednym z którym był windows kupowany. Najczęściej są to zestawy z supermarketów, czy np: z Vobisa.


(Michaelp128) #8

ale nie trzeba dodawać, bo np. jak kupiliśmy wersję OEM oddzielnie, tak jak w moim przypadku to nie jest to zestaw z supermarketu :stuck_out_tongue:

, ale też masz rację :wink:


(Dariusz) #9

Nie zgadzam się co do OEM.

Bo na przykład...

Jeżeli mamy komputer bez systemu operacyjnego legalnego, zepsuła nam się płyta główna, którą wymieniliśmy, to zgodnie z licencją OEM możemy kupić system operacyjny w wersji OEM a nie koniecznie BOX, i zainstalować w pełni legalnie.

Więc nie musi to być nowy komputer...

Tak samo, jeżeli chodzi o OEM... można zainstalować go i sprzedawać z komputerami z odzysku... więcej pisze w warunkach licencji.