Czym spowodowane spadki fps?

Jak w temacie,od niedawna mam problem odbijajacy sie nie tylko na moim skillu,ale rowniez na komforcie jaki mi daje i nerwach ktore ta gra mi przez nie zjada.Gram se mixy badz cw wpisuje net_graph 3 i obserwuje moje ciagle niestabilne wrecz szalejace fpsy- skaczace od 100 fps do 75 (bo 75 mam ustawione odswiezanie monitora to raczej nizej nie zejdzie), co sie poradnikow oczytalem,probowalem raczej wszystkiego np.renistal windows,configi hight fps(cos tam daja ale i tak do dupy sa),modele higtfps raczej w ligach nielegalne,kompa czyscilem juz pare razy,rozbieralem go do zera :d i czyscilem kazdy element,temperature procka tez mam ok -w stresie 35 stopni Celciusza.Nie weim jak temperatura karty graficznej,bo nie mam pojecia jak to zbadac ;d,gdyz nie ma na niej czujnika i zadnym programem chyba tego nie zrobie,pingi mam niskie na mixie na serwerze firmy GAMISNET potrafie miec pingi ponizej 10,komputer jak juz mowilem wyczyszczony,wysprzatany,niczym nÓwka.Dlatego mysle ze problem lezy w podzespolach PC,znaczy domyslam sie,chociaz nie jestem do konca pewien…

parametry komputera:

ram:512 DDR 400mhz 2x256

plyta glowna:GIGABYTE GA-K8N51GMF-9

procesor: AMD sempron 1.8 3000+

karta graficzna:zintegrowana na plycie glownej -NIvidia GeForce 6100

zasialcz:FELL-350ATX (1)

Komputer nie jest rakieta,ale nie powinno byc az takich spadkow i niestabilnosci w grze.Dlatego moje pytanie brzmi CO ZROBIC ABY MIEC TE STALE 100FPS? Mam troche pieniazkow do wydania mysle ze bedzie trzeba cos wymienic w komputerze,ale zostawiam glos ekspertom,ktorzy mi dobrze doradza

Masz racje sprzęt nie jest najlepszy… i moim zdaniem problem w nim tkwi. To że masz skoki fps’ów jest spowodowane tym, że karta nie ma cały czas do wygenerowania tego samego obrazu. Jeżeli będziesz patrzył np. na niebo będziesz miał 100,bo nic się tam nie dzieje,a jak patrzysz na pole walki to spada do tych 75, gdyż masz tam ruchomy obraz (modele postaci, wystrzały) i wymaga to większej mocy obliczeniowej. Jedyne co możesz zrobić to tylko zainwestować w lepszą kartę graficzną :wink: Moim zdaniem te 75 fps’ ów to nie jest tragiczny wynik.

Możesz spróbować podkręcić procesor. Ja kiedyś Semprona 2800+ (1,6 GHz) czyli słabszy pociągnąłem na 2.2 GHz. Więc próbuj.

Geforce 7300GT i podkrecilbym ja do 7600 myslisz ze by wystarczyla? i zasilacz fortrona 350 W?Bylo by 100 w smogu? :> Wysokie mam wymagania.Nie wiem czy na lepsza karte pozwolila by plyta glowna i procesor.Mam 3 stówy do wydania.Chodzi o cs 1.6 :slight_smile:

Domyśliłem się, że chodzi o CS’a po " net_graph 3".

Przy tej karcie wątpię, że osiągniesz 100 fps’ów w smoke’u. Mam lepszą kartę i tyle nie wyciągam.

Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w tą kartę bo zbyt dużej różnicy nie oddczujesz, a żęby wymienić na lapszą to już trzeba wymieniać procesor bo bedzie Ci GPU ograniczał ;/ czyli jest to już większy wydatek.