Czym wyczyścic pozostałość po zainstalowanym programie

(system) #1

witam

Nie wiedziałem jak zabrać się za wyszukiwanie w google tego problemu więc piszę tu:

Zainstalowałem program, pozmieniałem w nim wiele opcji i nie wiem jak przywrócic wszystko do wartości domyślnych, takich jak są świeżo po instalacji.

Odinstalowałem go(chodzi o program XMedia Recode ale to chyba nieistotne), wyczyściłem system ccleanerem, rejestr też, zainstalowałem na nowo program i dalej pokazuje mi stare ustawienia, które pozmieniałem. :frowning:

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Sprawdź czy w katalogu użytkownika nie masz utworzonego folderu z ustawieniami danego programu.

(system) #3

@rgabrysiak - nie mam tam folderu, rozwiązałem problem przywracając system z dnia wczorajszego :smiley:

(Jusko) #4

Na przyszłość używaj do odinstalowywania programu pokroju Revo Uninstaller. Normalne deinstalatory aplikacji pozostawiają po nich jeszcze sporo śmieci - np. ustawienia czy wpisy w rejestrze. Program jak powyżej od razu je wskaże i możesz wszystko wyrzucić za jednym podejściem.

(system) #5

Dzięki @Jusko, w sumie to dziwne bo myślałem, że ccleaner sobie poradzi z takimi rzeczami.

(Jasiek.w) #6

Jeśli jakiś program ingeruje w ustawienia systemowe, zmienia je, to odinstalowanie tego programu nie cofnie zmian, które wprowadził. Czasem niektóre programy mają funkcje backupu danych przed zmianą i można wtedy je cofnąć - odinstalowanie nic nie da.

(falcon89) #7

Program jest dostępny w wersji Portable (nie trzeba instalować, tylko wypakować i uruchomić, ustawienia zapisywane są w tym samym folderze co program).

Odszukaj na dysku systemowym plik XMediaRecode.ini i go usuń lub podmień na plik z archiwum z programem w wersji portable.

(Gryf00n) #8

Everything

https://safegroup.pl/artykuly/everything-i-unlocker-jako-pomoc-po-deinstalacji-t11709.html

(Asterix004) #9

jv16 PowerTools X to bardzo dobre narzędzie - na stronie producenta podajesz mail i można używać chyba przez 2 lub 3 miesiące?, później trzeba wykupić licencję. Program jest przeznaczony raczej dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ po saknowaniu pokazuje wszystkie pliki osadzone głęboko w rejestrze sysemowym i skasowanie nie tego co trzeba grozi powaznymi konsekwencjami. https://www.macecraft.com/download/jv16-powertools-x/

(Djzon) #10

Total Unninstal o niebo lepszy od Revo :stuck_out_tongue:

(Jusko) #11

Z czystej ciekawości zapytam, dlaczego lepszy? Nie deprecjonuję, także nie odbierz tego źle - poważnie pytam z czystej ciekawości.

Revo bowiem opcjonalnie tworzy przy każdej deinstalacji punkt przywracania systemu, deinstaluje oraz szuka do usunięcia pozostałości w rejestrze i katalogów po aplikacji.

Czy Total Uninstall wyciąga z tego procesu jeszcze coś więcej?

(Djzon) #12

Testowałem oba…

i nie zmienię zdania…

Aby sprecyzować odpowiedź musiałbym ponownie zainstalowac Revo i przypomnieć sobie ostatnie testowania…

ale, że nie chcę zaśmiecać ponownie instalacją Revo więc nie odpowiem Ci zbyt dokładnie…

Chyba nie wykrywał niektórych uszkodzonych instalacji programów…

Chcesz używać Revo - proszę bardzo…