Czym zaszyfrować dysk twardy pod USB?

Witam!

Kupiłem sobie zewnętrzny dysk twardy podłączany do lapka przez USB, utworzyłem na nim 2 partycje i jedną z nich chciałbym zaszyfrować ponieważ na niej znajdują się wszystkie moje prywatne dane, jednocześnie chcę mieć dostęp do tej partycji z innych komputerów, do których podłączę ten dysk, bez instalowania na nich dodatkowych programów. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry, sprawdzony program, z w miarę dobrym szyfrowaniem i przede wszystkim wydajny.

A True Crypt-em się nie da ? Z tego co pamiętam to oferuje on taką możliwość.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Crypt+5.1a

Jeden minus - musi być na danym (innym) kompie zainstalowany ten programik.

rokko , Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał opis programu który polecasz, dowiedział byś się że nie ma możliwości deszyfrowania dysku bez użycia tego programu.

SzymSzejdi , może tego nie zauważyłeś ale wyraźnie napisałem, że musisz mieć ten program zainstalowany na danym kompie do podmontowania partycji, sam go używam od wielu lat i wiem na co go stać, a ty mógł byś się nauczyć czytać ze zrozumieniem.

Może zacznijmy od tego że wyraźnie zaznaczyłem że chcę mieć dostęp do danych na innych komputerach BEZ instalowania jakichkolwiek programów, więc po co mi proponujesz program który nie spełnia moich wymagań?

Bit Locker :smiley:

Taa, to by zdało egzamin, tyle że jakoś nie chce mi się dopłacać 1000zł do Visty ultimate

Taa tobie by nikt nie dogodził :-D. Mówie ci, że TrueCrypt w wersji portable wybierz. Wtedy robisz jedną partycję niezaszyfrowaną na której go umieszczasz, a drugą szyfrujesz TrueCryptem. W ten sposób masz swobodny dostęp do takiej partycji na innych kompach, no ale co ja tam wiem :stuck_out_tongue: