Czym zmazać starą pastę termoprzewodzącą

(Gacek340) #1

Witam chciałem zmazać pastę termoprzewodzącą tylko niewiem czy . Czym można to zmazać co można znaleść w domu ? wiem , że można acetonem i izopropylowym ale tego niemam w domu . Z góry dziękuje

(Pawel Pieczyrak) #2

Ja zawsze zmywam spirytusem.

(Neon1992) #3

Z grubsza zbierz na sucho, resztę ciepłą wodą + chusteczki.

(system) #4

Pastę doskonale rozpuszcza samochodowy olej silnikowy. Świeży, nie "przechodzony"! Może trudno to znaleźć w domu, ale w garażu... Wystarczy odrobina. Na dodatek nawet starą pastę dzięki temu można ponownie użyć, ponieważ olej silnikowy jest dobrym przewodnikiem ciepła.

(Zajczyk95) #5

eeee.... tylko nie zrozum tego źle! nie mocz procka w wodzie bo będzie kiepsko... możesz jedynie delikatnie wilgotną ściereczką przetrzeć ale bądź ostrożny... aa i używaj chusteczek takich żeby zbytnio nie zostawiały pyłku na procesorze

(XMan) #6

Lepszy spirytus lub denaturat - tylko nie pij :wink:

W oleju silnikowym często jest woda :frowning:

(Methylz) #7

Ani spirytus, ani denaturat ani też olej silnikowy a już na pewno nie ciepła woda.

Najlepszy do tego celu jest alkohol izopropylowy, który można dostać jako środek do czyszczenia głowic urządzeń optycznych itp.

(Pawel Pieczyrak) #8

W spirytusie też masz wodę, dlatego po umyciu trzeba odczekać, aby wysechł.

(SilberPunkt) #9

Widzę, że każdy ma swój sposób... :smiley:

Jak mi zależy na dokładnym wyczyszczeniu to czyszczę rozpuszczalnikiem - schodzi błyskawicznie i bez wysiłku. Oczywiście czekam do całkowitego wyschnięcia.

Jak to jakiś rupieć to tylko na sucho - papierowym ręcznikiem kuchennym.

:roll:

(Pawel Pieczyrak) #10

Ja nawet rupiecie degustuje w spirycie :slight_smile:

(Michal Kolatek) #11

IPA

http://www.cooling.pl/advanced_search_r ... pa&x=0&y=0

Lub kupić w sklepie denaturat, z dostaniem denaturatu nie powinno być problemu.