Czysty windows - częste resety kompa

Witam! Mój problem wygląda następująco:

Miałem zainstalowanego windowsa dosyć długo i od pewnego czasu zaczął sam się ponownie uruchamiać np. w grach i w systemie jak coś się instalowało-więc dostał format i czystego windowsa. Wyglądało to tak że po zainstalowaniu paru programów na drugi dzień komputer już się nie uruchomił i tylko kazał włożyć płytę instalacyjną i naprawić ale się nie udało. Jeszcze jeden formacik mu dałem i czystą winde i oto co się stało po zainstalowaniu programów - też częste samoczynne resety, znowu błąd o naprawie systemu, jakieś ikonki pozmieniane.

Tu macie pare screnów:

http://img149.imageshack.us/my.php?image=problemlm2.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?imag … em2fg4.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?imag … em3dv4.jpg

I tu macie raporty systemu:

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER64e7.dir00\Mini080806-01.dmp

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER64e7.dir00\sysdata.xml

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER667e.dir00\Mini080906-01.dmp

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER667e.dir00\sysdata.xml

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WERa199.dir00\Mini080906-01.dmp

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WERa199.dir00\sysdata.xml

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER9d0a.dir00\Mini081006-01.dmp

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER9d0a.dir00\sysdata.xml

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER0f45.dir00\Mini081006-02.dmp

C:\DOCUME~1\Mikolaj\USTAWI~1\Temp\WER0f45.dir00\sysdata.xml

One się tak pojawiają w parach! Dodam formatowałem tylko dysk C a pozostałe dwa nie były ruszane-skanowałe antywirusem wszystkie dyski i nic nie znalazł, najnowsze aktualizacje pobrałem!

Nie mam pojęcia co się dzieje!

Z góry dzięki Pozdrawiam!

spróbuj w panelu sterowania, konkretnie w zakładce uruchamianie i idzyskiwanie odznaczyć opcję / jeśli jest zaznaczona / “automatycznie uruchom ponownie”

super09 , a jak tam temperatury?

System instalujesz z wyciągnietym kabelkiem od neta?

Te plik .dmp to sa zrzuty pamieci.

Mozesz je wyłaczyc w ten sposób.

START -> Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Sekcja Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Sekcja Zapisywanie informacji o debugowaniu -> z rozwijalnej listy ustaw na brak…;]

Temperatury są w normie, a windowsa instalowałem z włożonym kabelkiem do modemu ale mam neostrade wiec nie powinno być problemu-z netu nie korzysta. Wyłączyłem te wszystkie opcje samoczynnego uruchamiania więc zobaczymy co bedzie dalej! A co z tymi ikonkami że są takie rożowe!

Dzięki za pomoc! :slight_smile:

PPM - wygląd-zaawansowane i tam się pobaw z kolorami

marek624 , to nie zadziała…

START -> Mój komputer -> Dysk lokalny C:\ -> Documents and Settings -> Twoja nazwa użytkownika -> Ustawienia lokalne ->Dane aplikacji i usuń plik IconCache ;]

masz rację kosior podalem najprostsze rozwiązanie ale fachowo tam sie powinno to robić

Ikonki działają! Odezwę się jak bedą się dalej powtarzać resety! Dzięki wielkie. Pozdro :smiley:

super09

Ten mój sposób pomógł co do ikonek ?

Ale restartty od tej metody raczej nie przestana sie pojawiac bo podałem tylko metodę, aby system nie robił zrzutów pamięci ;]

Mnie też się system resetował co jakiś czas i okazało się, że to przez źle osadzoną pamięć ram. Wyjmij kość ramu wyczyść z kurzu i wepnij jeszcze raz. Może u Ciebie pomoże też. Pozdro.

Wyjąłem kości ramu przeczyściłem od osadzonego kurzu i zobaczymy jak teraz komp będzie się zachowywał! Pozdrawiam :slight_smile:

super09 , jeśli nie pomorze te czyszczenie RAM’u to sprawdz czy kondensatory na płycie głównej nie sa spuchnięte (czyt. beczkowate), bo to bardzo często jest przyczyna niestabilnej pracy kompa ;]