Czyszczene rejestru

czesc slyszalem ze jak sie ma powyzej 2-3 wpisow w resjestrze na czerwono to powinno sie zrobic formata nie mam ochoty formatowac kompa i dlatego chcialbym sie spytac czy musze robic formata czy moge miec te wpisy i nic sie nie bedzie dzialo oto one

http://img135.imageshack.us/my.php?image=rejestrqg9.png

:o

Na czerwono to są wpisy które nie należy usuwać.

Kto Ci mówił że trzeba robić formata? Kompletna bzdura.

Nic poważnego się nie dzieje i nie masz się czym przejmować.

Ja w praktyce wszystkie wpisy na czerwono zawsze usuwałem, ale dobiegły mnie głosy że niektórzy musieli używać backupa po tym zabiegu :wink:

TO TAL NA BZDU RA! :?

Ja miałem identyczne wpisy i skasowałem i wszystko okej. :slight_smile:

Ktoś naopowiadał jakiś bredni i teraz się śmieje że to ktoś złapał. Nie ma i nie było nigdy czegoś takiego że jak są wpisy na czerwono to trzeba robić format. Swoją drogą ciekawe skąd to ludzie biorą takie pomysły i później opowiadają je innym, co im to daje?. Chyba tylko złośliwość że ktoś zrobi sobie bałagam i będzie od nowa robił format.

pulpecik16 a tak na przyszłość jak by coś się stało z Rejestrem czy całym Systemem zrób sobie kopie/obraz Systemu i będziesz miał problem z głowy - przywrócisz zaraz wszystko bez instalowania wszystkiego odnowa.

Zawsze wywalam wszystkie, łącznie z tymi na czerwono. :stuck_out_tongue:

Jeśli chcesz bezpiecznie usunąć jakieś wpisy w rejestrze to ściągnij sobie RegCleanera i po kłopocie

pulpecik16 zainstaluj sobie najnowszy jv16. Ta wersja ze screen’a nieco podstarzała.

Ale darmowa a równie dobra jak ta najnowsza.

I regCleaner nie raz uwalił komuś kompa :stuck_out_tongue:

Generalnie wszystkie programy tego typu robią kopie zapasową więc nie ma potem problemu z przywróceniem wpisów.

Producent jv16 opisuje swoją wersję tak:

więc pewne zmiany jednak są.

Chodzi ci pewnie o błędne wpisy? :mrgreen: :smiley: :mrgreen:

Wystarczy program easy cleaner i wyczyścisz błędne wpisy. Ja najwięcej miałem 60 , mój kolega na zasyfionym kompie aż 1600 :shock: