Czyszczenie LCD

Witamy archeologa :lol:

eee no jesli o mnie chodzi to akurat szukalem topicu o czyszczeniu lcd… no i sie ten trafil …

Dodam jeszcze ze jak monit jest mocno brudny to polecil bym najpierw z 2x na mokro (letnia woda) i potem przetrzec na sucho delikatna szmatka (wypolerowac) zeby wysechl.

A i najlepiej czysci sie monitor patrzac na niego pod katem na swiatlo (dzienne najlepiej) ;] - heh mi przynajmniej tak jest wygodnie bo widac idelnie wszystkie smugi i pozostalosci po 1 przetarciu.

znowu maly odkop, ale to jedyny temat ktory znalazlem o czyszczeniu TFT :wink: nie wiem czym mam zakichana matryce :oops: czy co ja z nia zrobilem… po umyciu delikatna sciereczka dalej mi zostaja jakies plamki… nie sa to na 100% wypalone piksele, tylko cos co nie chce mi zejsc z matrycy :cry:

To użyj dodatkowo płynu do naczyń np Ludwika.

Czyli naczynie + letnia woda + płyn + ściereczka,umyj i wytrzej matryce(ekran) np chusteczkami chigienicznymi i zobacz.

zaraz bede sie zabieral za to :slight_smile:

może mi ktoś wytlumaczyć dlaczego?

Obecnie mam właśnie ekranik LCD w laptopie i troszkę się przybrudził.

Najpewniej udam się do vobisu i oni mi polecą czym czyścić, ale chciałbym wiedzieć:

Czym grozi czyszczenie ekranu LCD spryskiwaczami do szyb, alkocholu itp.

Wszystkie OTy Kosz.

Stosuj tylko to.

To użyj dodatkowo płynu do naczyń np Ludwika.

Czyli naczynie + letnia woda + płyn + ściereczka,umyj i wytrzej matryce(ekran) np chusteczkami chigienicznymi i zobacz efekt.

Widziałem ekrany zmatowiałe,ze smugami i rysami,zżarte przez środki chemiczne miejscowo lub całe,palce po tych wynalazkach kleiły się do ekranu,a kurz zamiast się zmyć był dalej na ekranie przyklejony.

Ja stosuję do LCD i lapa tylko to co podałem i jest bardzo dobrze.

jaki płyn polecasz?

Lub podobny,akurat żona ten stosuje więc nie mam wyboru - mała ilość.

Przetestowałem gdyż miałem akurat pod ręką ludwika i rzeczywiście: piorunujące wrażenie. Ekranik jakby dopiero co z fabryki wyjechał.

Wszystkim polecam ten sposób.