Czyszczenie monitora

(system) #1

Szukam dobrego srodka który usunie mi mała plamke (tłuszcz) z monitora LCD ,jaki do teog środek ? (sprawdzony)

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 23:05 został dopisany post przez ostojadlo18

:frowning: ?

(eyeti) #2

Najlepiej suchą szmatką lub specjalnymi ściereczkami do monitorów LCD. Broń Boże NIC NA BAZIE ALKOHOLU.

Możesz też użyć specjalnej pianki do monitorów dostępnej w sklepie komputerowym :smiley:

(Lukaszalewski) #3

Tak ściereczki do czyszczenia okularów lub monitorów odrobina wody i odrobina siły i tyle. Ja od tylu lat tak czyszczę i dla mnie nie ma nic lepszego!

(system) #4

odrobina wody i siły nic nie daje na tłuszcz..Może ta specjalna pianka da coś ,ktos ja uzywał ? :frowning:

(patrx95) #5

a czy bezpiecznie będzie czyścić monitor taką ściereczką do okularów z odrobiną wody lub ściereczką do płyt (oczywiście przy wyłączonym monitorze)?

czy długo trzeba czekać na włączenie monitora po czyszczeniu ??

(system) #6

???

(impassive) #7

Mydło.

(Kolmar) #8

Najlepiej użyć wilgotnych chusteczek antystatycznych.

(system) #9

Ale ja chcem usunać plamkę po tłuszczu ... :frowning:

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 0:25 został dopisany post przez ostojadlo18

jest szansa ze piaka to usunie ? :frowning:

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 0:48 został dopisany post przez ostojadlo18

prosze o następne rady ..

(Lukaszalewski) #10

To zrób tak jak powiedziałem ja i czesiek144 , ....

Ja w taki sposób czyszczę komputer od lat i najprawdopodobniej tłuszcz też się na nim znalazł... Dla mnie niezawodny sposób!

(Dobrol) #11

viewtopic.php?f=19&t=235707

(Lukaszalewski) #12

Dobrol , no właśnie szkoda, że nie znalazłem tego bo nie musiałbym się powtarzać!

(system) #13

Uzywałem płynu do naczyn i do okien , który radzi sobie z tłuszem jednak z plama na monitorze sobie nie poradził . . .

(Kolmar) #14

Nie wolno czyścić monitora żadnymi detergentami !

(system) #15

no to fajnie ..

(system) #16

Miałem na monitorze tłuszcz, miałem odbite palce i jedyne co zrobiłem to kupiłem następujący zestaw:

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria/ ... is_nb.aspx

Nie ma nic lepszego, używam tego preparatu do czyszczenia TV, LCD (mat/połysk) i jestem b. zadowolony.

Pozdrawiam :wink: