Czyszczenie rejestru (regsupreme vs. jv16)

Szukajac odpowiedniego narzedzia do czyszczenia rejestru zdecydowalem sie na RegSupreme Pro. Komp jest nowy, ma ok. miesiac. Program znalazl ok. 850 bledow w rejestrze, przy wyszukiwaniu standardowym, nie agresywnym. Problem w tym, ze nie moglem ani naprawic tych bledow (opcja ‘fix’), ani ich usunac. Pojawial sie komunikat, ze trwa naprawianie/ usuwanie bledow, ale nic sie nie dzialo (dla pewnosci czekalem ok. 20 minut). Reinstalowalem program, ale to nie pomaga.

No to przerzucilem sie na produkt tej samej stajni, jv16. Znalazl tylko ok. 30 bledow. Jest to dla mnie spore zaskoczenie, bo jv16 powinien miec chyba ten sam mechanizm (silnik skanujacy) co RegSupreme pro. Czy ktos sie orientuje z czego moze wynikac, ze:

(1) program nie zadzialal?

(2) jest taki duzy rozstrzal miedzy siostrzanymi programami?

Poza tym jv16 pokazal, ze moj indeks zasmiecenia rejestru to 67/100, co jest dosc kiepskim rezultatem. Ale: jesli pokazal taki wynik, to dlaczego jednoczesnie znalazl tylko 30 bledow?

Dzieki za zyczliwe potraktowanie tematu. Pozdrawiam.

Uzywam jv16 od dośc długiego czasu , miałem podobny problem tzn, program znajdował u mnie (tylko 4) błędy i “niby” usuwał a przy powtórnym skanowaniu się pojawialy.

Problem rozwiązałem w stosunkowo prosty sposób , a mianowicie wyszukałem je w regedit i usunołem ręcznie.

Co do sprawności systemu to miałem i tak że było 1/100 po miesiącu testowania różnych gier i programó (instal>>uinstal) bo to najbardziej zaśmieca rejestr.

w regsupreme też tak miałem… wykrywał błędy a potem jak je naprawiał to była zwiecha programu…tyle że po ponownym sprawdzaniu nie było już tych błędów…czyli program się zwieszał ale chyba dopiero po oczyszczeniu rejestru… do czyszczenia jednak lepiej używać jv16 prawie to samo…ale prawie robi różnicę…

wlasnie, regsupreme pokazal np. odwolania do nieistniejacych plikow Windows Update w ukrytym katalogu C:/Sandbox. Nigdy czegos takiego nie widzialem, ale moze mam kiepski wzrok :-))

nurtuje mnie jednak dalej pytanie, skoro jv16 pokazal indeks 67/100, to czemu wykryl tylko 30 bledow?

pozdrawiam