"czytaj w google chrome" - dlaczego?!

Rozumiem do czego służy ten link, ale… dlaczego jest dodawany do każdego newsa? I dlaczego akurat google chrome, a nie ff albo opera?

Mi osobiście ten “dodatek” bardzo się nie podoba i wydaje mi się, że jedynym słusznym rozwiązaniem w tej sytuacji jest usunięcie tego linka z serwisu, tym bardziej, że jest on widoczny także w samym google chrome.

Albo to jest reklama, albo nie działa coś ten link bo jako usera google chrome przenosi mnie do downloadu :stuck_out_tongue:

W każdym bądź razie mnie to nie przeszkadza :lol:

Jakim cudem ktoś mógł się nie zorientować, że to zwykła reklama? Przecież to oczywiste.

Nie zacznę używać Chrome póki nie będzie dokładnej kopii NoScript z FF. Więc reklama na mnie nie zadziała!

groldominika , na Ciebie nie. A na innych, być może, że tak :slight_smile:

Jestem za usunięciem linku tej przeglądarki bo ten sposób vortal promuje tylko jedna przeglądarkę, nie jest neutralny ,tzn nie wszystkie reklamuje po równo.

Nawet jak by była nawet opera ,która używam tez bym był za usunięciem linku.

To wygląda jak by google dało łapówkę administracji czy właścicielowi portalu.

Przepraszam za takie sformowanie ale to fakt wygląda jak by ktoś dal łapówę za ta reklamę.

Więc wg ciebie jeśli jedna firma zapłaci ci za reklamę czy konkretny wpis na stronie to musisz dać wszystkie o podobnej tematyce ?? Bo to właśnie tak zabrzmiało. Więc wg ciebie czym jest reklama ??

Link “przeczytaj w Google Chrome” jest naturalnie częścią kampanii reklamowej zleconej przez firmę Google. Nie znaczy to, że przeglądarkę polecamy lub rekomendujemy i niczego takiego nie twierdzimy - ikonka zachęca jedynie do spróbowania, do czego sam też zachęcam wszystkich znajomych całkowicie za darmo, bo jestem wielkim fanem Chrome od jego pierwszej bety :wink:

Myślę, że to dużo lepsza forma, niż popupy z autostartującym wideo, którymi np. konkurent Google straszy obecnie przed używaniem nielegalnego oprogramowania (i mimo, że legalne oprogramowanie to motto dobrychprogramów, tej kampanii ze względu na jej formę nie emitujemy). Ci, którzy są z nami od dawna widzą, że w odróżnieniu od wielu innych serwisów nigdy nie emitowaliśmy agresywnej reklamy (jeśli się się to zdarzało to przez przypadek i zaraz po interwencji było usuwane), jednak serwis utrzymuje się z reklam i stąd szukamy rozwiązań, które są najmniej dotkliwe dla użytkowników.

Nie zgodzę się też, że cokolwiek faworyzujemy - opublikowaliśmy ostatnio szereg filmów poświęconych Operze, na zlot zaprosiliśmy Patryka Góralowskiego z Microsoftu który mówił o IE9 i bez uprzedzeń publikowaliśmy wywiady z ludźmi od zarówno od Opery, Firefoxa jak i Internet Explorera. Prawdę mówiąc do tej pory to Chrome był największym poszkodowanym jeśli chodzi o czas antenowy :wink:

Ludzie a co wam ten link przeszkadza? Nikt przecież Was nie zmusza do korzystania z Chrome, czy jakiejkolwiek innej przeglądarki. To jest zwykła reklama, z której vortal się utrzymuje. Wasz fanatyzm jest porażający, naprawdę.

Ciekawe ilu z Was podjęłoby się dotacji DP, gdyby Redakcja zrezygnowała z reklam na rzecz dotacji użytkowników?

Ciekawe jak długo istniałby serwis?

Mnie ta reklama nie przeszkadza wcale.

Tomku, rzuciłeś hasłem “agresywna reklama”. Według mnie ta właśnie reklama chrome oscyluje na granicy pomiędzy tą jeszcze znośną reklamą, a reklamą która jest agresywna.

To, że jest linkiem sprawia, że jest znośna, a jej agresja objawia się w tym, że jest pod każdym newsem.

Rozumiem, że serwis utrzymuje się z reklam i ja nic przeciwko dodawaniu reklam do szaty graficznej vortalu absolutnie nie mam, ale… ale jednak ta reklama google chrome budzi we mnie mieszane uczucia.

Zrozumiałbym wszystkie słowa przeciw gdyby to była reklama wyskakująca na pół okna, a nie mały odnośnik pod newsem. Za jakiś czas on zniknie jak się skończy kampania reklamowa, a na chwile obecną nie widzę sensu bicia piany.

@tomekb

Wszytsko OK, tylko dlaczego ten link prowadzi w “kosmos” ? W piewrszej chwili można by pomyśleć że “DobreProgramy” pod chrome nie jest dostępny. :))

Mi zawsze dobreprogramy kojarzyły się najbardziej z Operą (HotZlot, wideo-relacja, newsy), ale czasem również można było poczytać o reszcie przeglądarek. W sumie ja nic nie mam do tego linku.

PS. Dobreprogramy dzięki tej “reklamie” Chrome może na coś liczyć od wielkiej firmy Google?

Nie, nie jestem za usunięciem. Jak przyznał tomekb , to kampania reklamowa zlecona przez Google. Nawet bez tego potwierdzenia większość użytkowników domyśli się, że DP nie robi tego bezinteresownie. I dobrze. Reklama bardzo mało inwazyjna, a dodatkowe środki finansowe dla vortal na pewno się przydadzą. Pamiętajmy, że prowadzenie serwisów (łącznie z Gamikaze) i forum, to nie są małe środki.

Zatem nie, nie usuwać.

Czy to wina redakcji, że producenci innych przeglądarek nie reklamują swoich produktów?

Pozdrawiam!

Po prostu inna ciekawa forma reklamy. Google płaci, DB ma z tego zysk, który pewnie zaprocentuje. Poza tym co niektórzy może akurat takiej przeglądarki szukali. A niech zostanie.

Dałem “nie mam zdania” ,bo dla mnie to nieistotne czy ten link jest czy go niema ,skoro dobreprogramy mogą coś zarobić na tym linku ,to jako userzy tego serwisu powinniśmy się cieszyć ,bo to wyjdzie na dobre serwisowi .Oraz sądzę że w takich sprawach decyzja co i gdzie umieszcza Redakcja ,należy do Redakcji i nie powinno się wywierać żadnej presji ,bo chyba nie wypada :wink:

Pojawił się nowy them - “Opera”. Nie można już mówić, że dobre promują Chrome :slight_smile:

Swoją drogą kojarzy mi się on z tym “stalowym”, który został wprowadzony razem z piratem w logo DP (chyba pamiętacie ten krótki epizod).

Nie ukrywam, że trochę chcieliśmy nawiązać do tamtego stylu :wink: Cieszę, że się podoba.

Nowa skórka jest taka … “kozacka” jakby to określił jeden z polityków :smiley:

Jako ostatnio “nawróconego” na Operę , taka skórka mocno cieszy :slight_smile: