Czytnik kanałów RSS


(ralph7) #1

Witam,

Do tej pory używałem Google Readera z rozszerzeniem Google Reader Watcher dla Firefox i aplikacją gReader na Androidzie, ale w związku ze zbliżającą się apokalipsą Czytnika Google:

Poszukuję czytnika kanałów RSS, który będzie spełniał kilka wymagań:

  • synchronizacja między Windowsem i Androidem (mogą być różne aplikacje oparte na tym samym API)

  • powiadomienia o nieprzeczytanych wiadomościach na Windowsie (może być jakieś rozszerzenie dla Firefox)

  • powiadomienia i wsparcie dla czytania offline na Androidzie

Próbowałem już z Feedly (brak licznika nieprzeczytanych wiadomości i dosyć ciężka aplikacja dla Androida); Bamboo (brak aplikacji dla Androida); NewsRob, RssDemon (brak aplikacji dla Windows)

Może ktoś już znalazł coś godnego zastąpienia Google Reader z powyższymi cechami :wink:


(Folmi) #2

Wiem, że nie do końca spełniałoby to Twoje wymagania ale… nie prościej korzystać z Facebooka jako czytnika RSS?

Obecnie praktycznie każda większa strona ma fanpage’a i w nim umieszcza newsy. Poza tym często w komentarzach są tam żywsze dyskusje niż na samej stronie.

Takie rozwiązanie przez swoją popularność ma spore wsparcie, istnieje duża ilość rozszerzeń usuwających irytujące wady Facebooka (jak chociażby Social Fixer).

Sam szukałem alternatywy dla gReadera ale ostatecznie stwierdziłem że szkoda zachodu i lepiej po prostu pójść za tłumem przerzucając się na fejsa.


(system) #3

Ja jestem zachwycony Feedly http://cloud.feedly.com/ ale jak ci nie pasuje to może sprawdz jeszcze Old Readera http://theoldreader.com/


(ralph7) #4

@magPolimorfii

Dzięki za pomysł, ale jednak preferuję tradycyjny czytnik RSS :wink:

@Jonkill

Jeżeli chodzi o Feedly, to brakuje mi w nim powiadomień o nowych wiadomościach albo jakiegoś prostego licznika tych nieprzeczytanych.

Natomiast ten Old Reader z tego, co widzę, nie ma aplikacji dla Androida, więc brak synchronizacji dyskwalifikuje go w przedbiegach :wink: