Czytnik kart i SDHC

(Wojtek840) #1

Witam

W komputerze mam czytnik kart apacer ae161 16 w 1 który obsługuje między innymi karty SD, chciałbym kupić nową kartę do SD (4 lub 8 GB) do aparatu i zastanawiam się nad kartą SDHC, podobno szybsza… mam w związku z tym pytania:

1. Czy mój czytnik będzie “widział” i poprawnie działał z kartą SDHC?

2. Czy opłaca się kupować karty SDHC? A może jakieś rady czym kierować się przy zakupie karty do aparatu (Panasonic Lumix LZ7).

Wg Wikipedii różnica nie jest zachwycająca i podobno czytniki SD nie rozpoznają SDHC (zdecydowałem się na SDHC ze względu na promocje “w sklepie nie dla idiotów” 4GB SDHC 32zł , 4GB SD 42zł)

Proszę o odpowiedz na moje pytania,

pozdrawiam

wxxp

(Poniaatowski) #2

Powiem tak do takich aparatów nie opłca się kupowac szybszych kart, bo w zapisie zdjęć nie będzie rożnicy… Jeśli często będziesz robił i co kilka dni bedziesz potrzebowal zgrywać zdjęcia, wtedy opłca się kupić taką kartę gdyż jest szybsze zgrywania zdjęć na komputer… Więc wybór należy do Ciebie…

Po drugie podaj cenę do ilu chcesz kupić taką kartę… I ile na 100% potrzebujesz GB .

(Wojtek840) #3

cena jest mniej ważna… patrzyłem na allegro ceny kart 4GB wachają się od 30 do ponad 80zł, karta którą teraz posiadam to Kingston 1GB, zbliża się urlop wiec pewnie przyda się większa karta… pomyślałem o 4GB. Jakiś czas temu pożyczyłem od kolegi kartę SD (jakąś tam super szybką) i różnica była naprawdę duża… i dało ją się zauważyć podczas robienia zdjęć gdzie czas oczekiwania na przetworzenie danych z aparatu na kartę był bardzo mały.

Ale kwestia samej karty jest sprawą wtórną najważniejsze jest czy mój czytnik będzie widział karty SDHC?

(Cosik Ktosik) #4

Nie obsłuży:

Możesz kupić Apacer AM250, za mniej niż 50zł (nowy w sklepie). Widziałem też takie za 29zł, no ale ich nie polecam.

(Poniaatowski) #5

wxxp , to , że coś się szybciej ładuje to lampa… Gdy bateria jest na fullu to będzie szybko sie ładowało…

Karta tutaj nic mam… [-X Jedynie jaki ma wpływ karta, to to , że przy jakieś tam szybkiej karcie, zdjęcia bedą się szybciej zgrywać na dysk…

Inaczej nie będzie…

(Wojtek840) #6

rzeczywiście z tamtą kartą robiłem zdjęcia bez lampy :stuck_out_tongue:

Z opisu cosik_ktosik wynika że mój czytnik nie obsłuży tych kart… pozostaje mi zwykła SD no nic…

Dzięki za wypowiedz, no chyba że ktoś ma taki czytnik jak ja i chciałby sie podzielić doświadczeniami z SDHC

pozdrawiam

:arrow: