Czytnik kart jako system na bootowanie?

Witam.

Zakupiłem kilka dni temu Czytnik kart MicroSD READER KINGSTON. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zainstalowania na karcie linuxa i aby system bootował jego na starcie?

Postanowiłem to sprawdzić, i nagrałem linuxa, problem jest taki, że jak w biosie dam aby nie startował z dysku, ale z czytnika, to nic sie nie dzieje. Tak jak by go nie widział. Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś to kiedyś sprawdzał i wie, dlaczego tak jest, oraz czy da sie to zrobić.

Pozdrawiam

Jak widzę czytnik łączy się z kompem przez usb.Sprawdź czy w BIOSie masz ustawione wsparcie usb przy starcie kompa.

Szukaj linux(lub inna dystrybucja) portable czy ubuntu portable.

W Gooooglach na pewno coś będzie.

Niektóre czytniki łączące się przez USB są rozpoznawane jako pendrive. Jeżeli masz taki nie powinno być problemów, tylko podczas włączania kompa stukaj w F8 (przynajmniej u mnie to F8) żeby wyskoczyło menu wyboru bootowania i daj żeby ładował z USB. I taka mała kwestia rażąca w oczy - pisze się “czytnik KART” a nie “czytnik KARD” ^^ bo jest KARTA a nie KARDA (chociaż po angielsku jest CARD a nie CART ):slight_smile:

Jeśli nie wiesz czy dobrze zainstalowałeś to zrób to przy pomocy: http://www.dobreprogramy.pl/UNetbootin, … 13472.html