Czytnik kart niewidoczny - sterownik jest, co jest nie tak?

Dzis dostalam juz drugi czytnik kart pamieci (USB All in one - zalezy mi na kartach xD). Mam win 98 SE - poprzedni sprzedano mi omylkowo, nie dzialal w tym systemie, ale ten podobno na 100% powinien. Chociaz sterownik system sobie znalazl, samego urzadzenia w ogole nie widzi:( Mam podlaczony przez USB czytnik z karta w srodku - dioda swieci, ale nijak w kompie czytnika nie widac.

Kiedy

wchodze do panelu ster. -> dodaj nowy sprzet, wyswietla mi 2:

%GenericBulkOnly.DeviceDesc% (czytnik)

PCI Universal Serial Bus (czyli kontrolerUSB, juz zainstalowany wczesniej i

dzialajacy - skaner, gdy tu go podlaczam dziala i drukarka tez daje znaki zycia,

choc nie drukuje;)

Kiedy wybieram czytnik, komunikat: urzadzenie jest zainstalowane, ale nie dziala

prawidlowo. Aby sprawdzic kliknij zakoncz’. Klikam i we wlasc. ogolnych mam:

Typ urzadz.: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Producent: ChipsBank

Wersja sprzetu: niedostepna

Stan urzadzenia: jest niedostepne na komputerza, nie dziala prawidlowo albo nie

sa zainstalowane wszystkiego sterowniki.

Aktualizuj sterownik’

Po czym klikam na to, szuka w Win\options\cabs i znajduje :

c:\windows\ INF\OTHER\CHIPSB~1.INF

Potwierdzam, wtedy komunikat: System W. bedzie kontynuowal uzycia aktualnego

sterownika.’

I nadal czytnika nie widac.

Sprawa jest dla mnie wazna - musze pilnie wprowadzic dane z xD do komputera i zupelnie nie wiem, co z tym zrobic. Przy okazji poprzedniego czytnika instalowalam jakies sterowniki, ktorych nie widac (nie potrafie ich zlokalizowac) i ogolnie mam pewnie sporo sterownikow niepotrzebnych. Pomozcie, prosze.

Pozdr

Prosze, niech ktos ze specow sie wypowie, bo ten czytnik jest naprawde niezbedny. Jak go uruchomic?

W menedżerze urządzeń jest znak zapytania ?? Jeżeli tak, spróbuj skorzystać z opcji “Aktualizuj sterownik”. Jeżeli nie, spróbuj skorzystać z opcji “Dodaj nowy sprzęt”.

Probowalam wielokrotnie przez dodaj nowy sprzet i aktualizacje sterownika. Dodam, ze wspomniana wyzej drukarka swietnie drukuje po ponownej instalacji oprogramowania (tak wiec kontr.USB pod PCI dziala ok). Pendrive, ktory podlaczam, tez jest natychmiast wykrywany…Podobno ten czytnik tez musi dzialac.

???

czesc ja wlasnie kupilem sobie czytnik kart zewnetrzny all in one i mam win 98 se i nie umiem znalezc do niego sterownikow, czy moglbys mi je jakos wyslac?? dzieki z gory wielkie, moj email tombam7@wp.pl

Morze ZMIANA OPROGRAMOWANIA tj. Win 98 SE na XP POMORZE???/