Czytnik Kart , Toshiba = Czarny Ekran

Toshiba l500 , nowy sprzęt z Windowsem 7

Laptop ma wbudowany czytnik kart , Gniazdo Bridge Media.

Nigdy nie korzystałam z tego typu urządzeń, myślałam, że działa to na zasadzie pendriva.

Wczoraj aby nie instalować oprogramowania do aparatu cyfrowego i nie męczyć się z kablem, chciałam to sprawdzić dla próby.

Wsadziłam kartę pamięci z cyfrówki - Kingston SD2 / 4 GB (obrazkiem , strzałką do góry ) i nagle zrobił się czarny ekran!

Nie pomagała, myszka , enter , wyjęcie kart … został reset .

Czego to może być wina ?!

Em… Najczęstsze:

Zwarcie

Niedociśnięty kabelek do czytnika

Przegrzanie komputera

Lub normalny stan wstrzymania systemu bez opcji wyłączenia go: np. Escape, ruch myszką itp.

Jeżeli to się zdarza cały czas to napisz szczegóły:

wielkość karty, model czytnika

* Zwarcie ? chyba komputer by się wyłączył , a to wygląda na stan hibernacji z tym, że Esc, enter , myszka - systemu nie wznawia i muszę go wówczas resetować

* Niedociśnięty kabel do czytnika - czy to by powodowało czarny ekran ?! i wyżej wymienione objawy komp.?

* Przegrzanie komputera - raczej nie, nowy laptop , zresztą sprzęt nie jest nawet gorący

Włożyłam inną kartę SD, Kingstona 1GB - praktycznie nie używana, i wraz z włożeniem karty do czytnika zrobiło się to samo , co wcześniej z kartą w aparacie (która działa w cyfrówce poprawnie)

Szczegóły:

model czytnika , nie wiem jak to sprawdzić ponieważ jest to czytnik w laptopie , a w menadżerze urządzeń nie wiem nawet pod jaką nazwą tego szukać

jednak wg specyfikacji laptopa: “gniazdo multimedialne typu 4 w 1 (obsługujące karty SD o pojemności do 16 GB, Memory Stick do 256 MB, Memory Stick Pro do 2 GB i MultiMedia Card do 2 GB)”

Wielkość karty - jest to karta pamięci SD , na ogół stosowanych w aparatach cyfrowych

kartac.jpg

http://img31.imageshack.us/i/kartac.jpg/

zaznaczone na rys.:

mam karty SD2 (aparat) oraz SD (nie SD4 - rys.) ale to chyba powinien być szczegół

Lock w karcie ? teraz dopiero to zauważyłam , karty obie wyglądają na zablokowane (cypelek u góry jak na rys.) ale w aparacie działa wszystko ok, czy korzystając z czytnika powinny być może odblokowane ?!